Reklama

Oz: The Great and Powerful / Oz Wielki i Potężny

Wtorek, 5 Marzec 2013

OZ WIELKI I POTĘŻNY opowiada wydarzenia poprzedzające CZARNOKSIĘŻNIKA Z KRAINY OZ. Krótko mówiąc w filmie tym dowiadujemy się jak Oscar Diggs został Ozem. Ale po kolei. Fabuła jest w miarę prosta i jeśli się Wam będzie wydawać, że ją znacie to nie panikujcie.

Oscar Diggs jest cyrkowym magikiem. Niczym specjalnie się nie wyróżnia. Nie jest zły czy dobry w swoim fachu - po prostu jest ok. Ale ma jedna słabość - kobiety. I gdy z jedną z nich, a konkretnie żoną kolegi z cyrku, posuwa się za daleko i obiecuje miłość, musi uciekać z miejsca pracy.

Podczas ucieczki wskakuje do balonu i udaje mu się zbiec prześladowcom. Ale niestety rozpętuje się burza i trąba powietrzna wciąga go i w sobie tylko znany sposób przenosi do cudownie szmaragdowej Krainy Oz.

Na miejscu dowiaduje się, że przepowiednia mówi, iż zjawi się potężny czarodziej, który wybawi Oz od tyrani złej czarownicy. Oskar zwany przez przyjaciół Ozem, postanawia potwierdzić wszem i wobec, że to on jest owym czarnoksiężnikiem. Jako mag wkrótce dowiaduje się, że zostanie Królem i otrzyma ogromny skarb, złoto, szmaragdy, diamenty i wszelkiego rodzaju kamienie szlachetne. Jest tylko małe ale. Musi zgładzić złą czarownicę, która tyranizuje spokojnych mieszkańców Oz. Oczywiście wielkie bogactwo przekonuje Oza, aby podjąć się tej misji. A co wydarzyło się później... o tym się dowiecie oglądając film.

Film ogląda się bardzo przyjemnie. Efekty specjalne są wręcz rewelacyjne, a i gra aktorska do najgorszych nie należy, dlatego film w mojej skali 1-6 dostaje "4". Jest tylko mały problem z fabułą. Wszak każdy kto zna Czarnoksiężnika z Krainy Oz, domyśla się, że to co spotyka Oza to niemalże to samo co przytrafi się Dorotce i jej przyjaciołom. I tu rodzi się pytanie. W takim razie po co robić taki film? Odpowiedź jest prosta - pieniądze. Mogę się założyć, że za 2-3 lata wejdzie do kin 2ga część tego filmu: Oz - wciąż wielki i potężny lub coś w tym stylu. W przeszłości miały już miejsce takie rzeczy, Nie tak dawno temu Ridley Scott nakręcił Robin Hooda w którym przedstawił jak to się stało ze Robin stał się banitą, a kolejny film o przygodach słynnego łucznika już niedługo.

Szkoda tylko, że to właśnie Disney tak postąpił. Co prawda nie tak dawno temu kupili Marvela oraz Lucas Arts ( kolejne filmy o Iron Manie, Thorze, oraz gwiezdne wojny już wkrótce) i nie są fundacją charytatywną, ale żal że właśnie w tak można by powiedzieć wulgarny sposób próbują wyrwać pieniądze z naszych kieszeni. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że dopiero po Ozie będą kręcić kolejne części, bo nieraz się dzieje tak, że najpierw się kręci np. Młode Wilki, a potem Młode Wilki ½, a tu efekt nie zawsze jest ciekawy.

TYTUŁ Oz: The Great and Powerful / Oz Wielki i Potężny
PREMIERA W IRLANDII   8 marca 2013
GATUNEK Fantasy, Przygodowy, Akcja
CZAS TRWANIA 2 h 07 min
REŻYSER Sam Raimi
SCENARIUSZ Mitchell Kapner, David Lindsay-Abaire
OBSADA
  • James Franco jako Oz
  • Mila Kunis jako Theodora
  • Rachel Weisz jako Evanora
  • Michelle Williams jako Annie / Glinda
PRODUKCJA USA

{youtube:pnm1cd2cnXk;620;380;}

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.229 PLN
GBP 4.7786 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Polska Noc Kabaretowa

Polska Noc Kabaretowa

Czwartek, 30 Listopad 2017
20:00
Dublin, The Helix
Najlepszy

Najlepszy

Piątek, 8 Grudzień 2017
- Niedziela, 31 Grudzień 2017
Irlandia
Najnowsze ogłoszenia
Szukam pomocy

Szukam pomocy

690666165
Zielona Gora
10.00
dobrepiksele

dobrepiksele

48795946445
www.dobrepiksele.eu
kosmetyczka,salon kosmetyczny

kosmetyczka,salon kosmetyczny

0894576976
26 Barton Drive Grange Road Rathfarnham Dublin14
111.00
Tlumacz Przysiegly w IRL

Tlumacz Przysiegly w IRL

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

0674325678
1.00