Reklama

THE CROODS / KRUDOWIE

Poniedziałek, 1 Kwiecień 2013

Dobrze jest napisane. Krudowie , a nie Kurdowie ;-) Ale po koleji. "Krudowie" to nowa animacja z wytwórni Dreamworks. Akcja filmu rozgrywa się w czasie gdy kontynenty zaczęły się tworzyć i ziemia się bardzo często trzęsła. Krudowie to jedna z rodzin, która przeżyła wiele niebezpieczeństw bo miała jedną dewizę -"NOWE JEST ZŁE" i rodzinę silną ręką trzymał ojciec Grug (Nicolas Cage). Ale pewnego dnia najstarsza córka spotyka Kolesia (Ryan Reynolds), który ogłasza, że nadchodzi koniec Świata i trzeba uciekać w miejsce bezpieczne. Tak więc czy im się to podoba czy nie trzeba się ruszyć z ulubionej jaskini, tym bardziej że zostaje zasypana i ruszać ku nowemu. A jakie perypetie ich czekają po drodze przekonacie się oglądając film. Jeśli ten film przypomina wam fabuła "Epokę lodowcową" to macie racje. Poza tym zbieżności jest więcej.

Film w bardzo ciekawy sposób ukazuje zmiany, ich następstwa i to , że czasami nie mamy innego wyjścia jak pójść z duchem czasu. Bo tak naprawdę to kto z nas jeszcze pisze listy? No może na Święta i urodziny. Ale do korespondencji codziennej używamy wszystkiego od sms-ów, e-maili po facebooka, naszą klasę (chyba już mimo wszystko coraz mniej), a na skypie skończywszy. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Nic Cage. Nie sądziłem, że się sprawdzi. Jego twarz cierpiętnika w niemalże każdym filmie, która mi raczej przeszkadza niż wnosi cokolwiek pozytywnego, bardzo mnie zastanawiała. Ale jak widać przypomniał sobie czasy kiedy to grał w dobrych filmach ("Zostawić Las Vegas", "Dzikość serca") i stanął na wysokości zadania i dlatego film u mnie dostaje "4".

Ostatnio powstaje mnóstwo nowych animacji. I bardzo dobrze. Pamiętam przecież czasy kiedy "Król Lew" gościł na naszych ekranach i był to jeden z niewielu filmów animowanych. Potem pojawiły sie Szreki, Epoki, Iniemamocni i worek się z kreskówkami rozsypał. Zresztą Hollywood to oczywiście doceniło tworząc osobną kategorię Oskara dla Najlepszego filmu animowanego. I fajnie, bo jak dla mnie to animacje póki co mają się dużo lepiej niż filmy aktorskie. Po pierwsze w kreskówkach nie ma ograniczeń (prócz wyobraźni), a po drugie wiele z nich jest tak zrobionych, żeby podobały się swoim humorem dzieciakom i oczywiście ich rodzicom, co w znaczny sposób poprawia ich atrakcyjność, nie mówiąc już o wyniku kasowym. Razi niestety tylko ta wtórność i fakt, że już za czas jakiś jak grzyby po deszczu będą się pojawiać kolejne części. Ale jeśli zrobią to tak dobrze jak z "Epoką lodowcową" (bo prawie wszystkie części były ciekawe) to może wyjść z tego całkiem fajna seria, której trzecią część oglądnę z moją, obecnie dwu letnią, córką.

Pozdrawiam.

Kolejna recenzja już niebawem.

Marcin Skruch

TYTUŁ THE CROODS / KRUDOWIE
PREMIERA W IRLANDII   22 marzec 2013
GATUNEK

FAMILIJNY

CZAS TRWANIA 1 h 38 min
REŻYSER

Kirk De Micco, Chris Sanders

SCENARIUSZ

Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger

OBSADA
  • Nicolas Cage
  • Ryan Reynolds
  • Emma Stone
  • Catherine Keener
PRODUKCJA USA

{youtube:ydXWZdhNV_I;620;380;}

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.229 PLN
GBP 4.7786 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Polska Noc Kabaretowa

Polska Noc Kabaretowa

Czwartek, 30 Listopad 2017
20:00
Dublin, The Helix
Najlepszy

Najlepszy

Piątek, 8 Grudzień 2017
- Niedziela, 31 Grudzień 2017
Irlandia
Najnowsze ogłoszenia
Szukam pomocy

Szukam pomocy

690666165
Zielona Gora
10.00
dobrepiksele

dobrepiksele

48795946445
www.dobrepiksele.eu
kosmetyczka,salon kosmetyczny

kosmetyczka,salon kosmetyczny

0894576976
26 Barton Drive Grange Road Rathfarnham Dublin14
111.00
Tlumacz Przysiegly w IRL

Tlumacz Przysiegly w IRL

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

0674325678
1.00