Reklama

G.I. Joe: Retaliation / G.I. Joe: Odwet

Piątek, 5 Kwiecień 2013

Któż z nas nie bawił się w dzieciństwie transformersami, gi Joe czy Barbie lub Kenem. Właśnie z myślą o nas, zapewne, powstają filmy takie jak G.I. JOE, TRANSFORMERY itp. Najnowsza odsłona G.I. Joe to napakowany akcją film, który w pierwszym tygodniu wyświetlania zarobił już ponad 130 mln $. Fabuła do wyszukanych nie należy, ale w przypadków takich filmów nie o fabułę chodzi. Ale po koleji.

Jednostka specjalna zostaje wysłana do Koreii Północnej, żeby wykraść broń tamtejszemu reżimowi. Akcja udaje się, ale niestety coś jest nie tak. Oczekując na transport z powrotem do USA oddział G.I zostaje zaatakowany i giną wszyscy (wyjątkiem jest Snake Eyes, który nie brał udziału w misji oraz nowe postacie w serii: Roadblock, Lady Jaye oraz Mysz) którzy występowali w pierwszej części "G.I. JOE: CZAS KOBRY". Po tymże ataku ocalała trójka ma tylko jeden cel, dowiedzieć się kto ich zaatakował, dlaczego i jak to się stało, że prezydent USA nic nie robi w tej sprawie. Więcej się dowiecie oglądając film.

G.I. JOE pokazuje, że kilka znanych nazwisk nie wystarczy. Filmowi brakuje zdecydowanie polotu, sami scenarzyści nie wiedzieli co zrobić bo zlikwidowali całą obsadę z poprzedniej części, fajnej fabuły i nowatorstwa. Kiedy oglądam taki film to jak oglądać nowy film Jamesa Camerona - będzie się działo. Ale tutaj tak nie było. "Odwet" to niestety kolejna strzelanka, która ma dziury w fabule tak duże, że zawstydziłby się nie jeden ser żółty.

Nie wiedzieć po co w filmie pojawia się Bruce Willis, który jak zawsze jest sobą ,ale nic nowego nie wnosi. Jak dla mnie facet jest już zmęczony. Ostatnimi czasy Bruce Willis jest eksploatowany w taki sposób, że tylko chyba dzięki pomocy polskiej wódki Sobieski (której jest właścicielem) daje radę. Tylko w 2012r. do kin weszło 6 filmów z Willisem, a na ten rok jest zaplanowanych już 5 produkcji. Niestety ilość w tym przypadku nie przekłada się w jakość. A szkoda bo John McClane tak jak Martin Riggs, John Rambo czy Axel Foley stali się ikonami kina akcji. Dlatego w mojej skali (1-6) film dostaje tylko "3".

Ale żeby nie tylko krytykować to powiem ten, że tylko i wyłącznie jako kino akcji film nie jest najgorszy. Jeśli od filmu chcecie tylko strzelanki, muskułów, walki wręcz (najlepsza dla mnie jest scena walki na linach) to nie będziecie zawiedzeni. Wybierzcie się na ten film jeśli chcecie odpocząć od trudów dnia codziennego przy popcornie i odgłosie strzelaniny. Jeśli natomiast szukacie ciekawej fabuły, zwrotów akcji i dobrej gry aktorskiej - to sobie darujcie. No ale cóż, nie każdy film to "Incepcja" i nie każda opowieść o armii to "Byliśmy żołnierzami"...

TYTUŁ G.I. Joe: Retaliation / G.I. Joe: Odwet
PREMIERA W IRLANDII   27 marzec 2013
GATUNEK

AKCJA

CZAS TRWANIA 1 h 50 min
REŻYSER JON M. CHU
SCENARIUSZ

Rhett Reese, Paul Wernick

OBSADA
  • Dwayne Johnson
  • Jonathan Pryce
  • Byung-hun Lee
  • Elodie Yung
  • Ray Stevenson    
  • D.J. Cotrona
  • Adrianne Palicki
  • Bruce Willis
PRODUKCJA USA
Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.1664 PLN
GBP 4.7903 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Sobota, 26 Maj 2018
20:00
The Crane Lane Theatre
Najnowsze ogłoszenia

Pokoj..

0899584826

POSZUKIWANY BRAT

500260837
Rachwałowice, 60
Prywatne pozyczki pod weksel

Prywatne pozyczki pod weksel

675645123
1.00
Usługi w zakresie BEAUTY

Usługi w zakresie BEAUTY

Maynooth
1 234.00

POKOJ DOUBLE w ASHBOURNE

0894126219
Ashbourne
530.00