Reklama

Straszny Film 5 / Scary Movie 5 - Recenzja

Wtorek, 30 Kwiecień 2013

 

Tytuł:
Straszny film 5 / Scary movie 5
Czas trwania: 83 min
Reżyseria: Malcolm D. Lee
Obsada: Simon Rex, Ashley Tisdale, Charlie Sheen, Lindsay Lohan
Gatunek; komedia
Produkcja: USA

 

Recenzja:

Tak, w końcu do kin dotarła nowa część "Strasznego filmu". I muszę przyznać, że jest lepiej niż w dwóch poprzednich.

Fabuły nie ma za bardzo po co opisywać, bo w przypadku tego typu filmów nie fabuła jest najważniejsza, a śmieszność. Poza tym jako tako fabuła jest bardzo luźno oparta na filmie "Mama", a reszta jest dodatkiem.

Co mnie po pierwsze miło zaskoczyło to fakt, że humor nie jest wulgarny, tak jak to miało miejscę w poprzednich częściach. Po drugie bardzo fajnych (to chyba za duże słowo) ludzi wzięli, żeby się pokazali chociażby na 2 minuty ( Charlie Sheen, Snoop Dog, Usher, Lindsay Lohan) i w interesujący sposób ten film urozmaicili. No i po trzecie film jest śmieszny. Nie tylko miewa momenty, ale ogólnie co kilka minut parskamy śmiechem - więc jest fajnie.

Film, jak łatwo się domyślić, bardzo łatwo się ogląda, ale niestety nie jest to już straszny film. Jak sama nazwa wskazuje "Straszny film" powinien się nabijać z horrorów, thrillerów itp. A tutaj mamy parodię "Czarnego łabędzia", "Doriana Greya", "Planety małp" i jeszcze kilku innych produkcji. Czyli podstawy do "Strasznego filmu" zabrakło, a szkoda, bo przecież było kilka filmów, które aż prosiły się o satyryczny komentarz. Lindsay Lohan nie ma problemów, żeby ponabijać się z samej siebie, Snoop Dog jak zawsze bawi się bronią i pali trawkę, czyli tak naprawdę jest wszystko to, czego oczekuje się od parodii. Zabrakło tylko paradoksalnie obsady. Jedyną osobą która ponownie pojawiła się w filmie jest Simon Rex ( główny bohater). Nie liczę oczywiście Charliego Sheena bo znika z ekranu jeszcze przed czołówką. Czyżby Anna Faris, Anthony Anderson i inni nie chcieli być zaszufladkowani ( to chyba niemożliwe jeśli chodzi o Faris)? A może 5 to nie jest ich szczęśliwa liczba? Nie ważne. Na pewno zrobili błąd. Bo o ile nie jest to komedia roku, nie zarobi tyle ile ostatni Batman, to napewno jest śmieszniejsza niż dwie poprzedniczki (wiem, wiem - już o tym pisałem) i to się chwali. Bo mimo wszystko co by nie mówić straszyć jest ponoć łatwo, ale rozśmieszyć jest bardzo ciężko (uwierzcie mi na słowo bo zrobiłem kilka filmów krótkometrażowych). Dlatego w mojej skali (1-6) film dostaje "3", a jeśli i wy chcecie go ocenić to nie zapominajcie, że to tylko komedia. Nigdy to nie będzie "Titanic". Tutaj cytując Bohdana Smolenia napiszę tylko "... a może i dobrze..."

Dajcie znać o jakim filmie chcielibyście przeczytać. Kto wie, może o nim napiszemy...

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.1664 PLN
GBP 4.7903 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Sobota, 26 Maj 2018
20:00
The Crane Lane Theatre
Najnowsze ogłoszenia

Pokoj..

0899584826

POSZUKIWANY BRAT

500260837
Rachwałowice, 60
Prywatne pozyczki pod weksel

Prywatne pozyczki pod weksel

675645123
1.00
Usługi w zakresie BEAUTY

Usługi w zakresie BEAUTY

Maynooth
1 234.00

POKOJ DOUBLE w ASHBOURNE

0894126219
Ashbourne
530.00