Reklama

Wiecie co to gra w Polo? Jeśli tak, to wyobraźcie sobie ją na rowerach!

Środa, 22 Maj 2013

Jeśli zapytać przypadkowego Irlandczyka o najpopularniejsze w jego ojczyźnie sporty wymieni dwa - Hurling oraz Gaelic Football. Mecze w tych dyscyplinach, które rozgrywane są na najwyżyszym szczeblu, przyciągają na stadion nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Jest jednak coś nowego, powiew świeżości i awangardy w jednym. Do grona najbardziej popularnych sportów na Zielonej Wyspie dobija się... Rowerowe Polo.

Polo (nie rowerowe) to gra, która daje wrażenie dosyć mocno prestiżowej. Spowodowane może być to obecnością koni, jako nieodłącznej części tej gry. Generalnie celem rozgrywki, jest wbicie piłki do bramki przeciwnika, podczas gdy jedzie się konno, a w ręce trzyma długi kij. W grze biorą udział dwie drużyny po 4 zawodników w każdej.

(Urban) Bike - Polo, bo tak została ochrzczona nowa dyscyplina zasadami nie odbiega znacznie od swojego pierwowzoru. Oczywiście jak wskazuje nazwa, zamiast silnego zwierzaka, używamy roweru i siły własnych mięśni.

W grze bierze udział od 2 do 5 graczy, a mecze rozgrywane są na kortach tenisowych, boiskach do street hockeya, lub na innej płaskiej powierzchni.

W Cork rozgrywki w Bike Polo mają miejsce na terenie skateparku przy Monahan Road w każdą środę, a ustanowione są one przez rodowitego mieszkańca Douglas, Jamesa Motherwaya, który z grą pierwszy raz zetknął się kiedy był w Australii.

Każdego kto uważa, że sport ten może go zainteresować, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z tematem http://bicyclepoloireland.com/

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.1698 PLN
GBP 4.7416 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Agnieszki Chylińskiej w Dublinie

Koncert Agnieszki Chylińskiej w Dublinie

Niedziela, 18 Marzec 2018
19:00
Dublin The Academy
1 Gala Stand-up Comedy w Dublinie

1 Gala Stand-up Comedy w Dublinie

Czwartek, 12 Kwiecień 2018
20:00
Dublin, The Helix
Najnowsze ogłoszenia

POSZUKIWANY BRAT

500260837
Rachwałowice, 60
Prywatne pozyczki pod weksel

Prywatne pozyczki pod weksel

675645123
1.00
Usługi w zakresie BEAUTY

Usługi w zakresie BEAUTY

Maynooth
1 234.00

POKOJ DOUBLE w ASHBOURNE

0894126219
Ashbourne
530.00