Reklama

Wiecie co to gra w Polo? Jeśli tak, to wyobraźcie sobie ją na rowerach!

Środa, 22 Maj 2013

Jeśli zapytać przypadkowego Irlandczyka o najpopularniejsze w jego ojczyźnie sporty wymieni dwa - Hurling oraz Gaelic Football. Mecze w tych dyscyplinach, które rozgrywane są na najwyżyszym szczeblu, przyciągają na stadion nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Jest jednak coś nowego, powiew świeżości i awangardy w jednym. Do grona najbardziej popularnych sportów na Zielonej Wyspie dobija się... Rowerowe Polo.

Polo (nie rowerowe) to gra, która daje wrażenie dosyć mocno prestiżowej. Spowodowane może być to obecnością koni, jako nieodłącznej części tej gry. Generalnie celem rozgrywki, jest wbicie piłki do bramki przeciwnika, podczas gdy jedzie się konno, a w ręce trzyma długi kij. W grze biorą udział dwie drużyny po 4 zawodników w każdej.

(Urban) Bike - Polo, bo tak została ochrzczona nowa dyscyplina zasadami nie odbiega znacznie od swojego pierwowzoru. Oczywiście jak wskazuje nazwa, zamiast silnego zwierzaka, używamy roweru i siły własnych mięśni.

W grze bierze udział od 2 do 5 graczy, a mecze rozgrywane są na kortach tenisowych, boiskach do street hockeya, lub na innej płaskiej powierzchni.

W Cork rozgrywki w Bike Polo mają miejsce na terenie skateparku przy Monahan Road w każdą środę, a ustanowione są one przez rodowitego mieszkańca Douglas, Jamesa Motherwaya, który z grą pierwszy raz zetknął się kiedy był w Australii.

Każdego kto uważa, że sport ten może go zainteresować, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z tematem http://bicyclepoloireland.com/

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.2033 PLN
GBP 4.7629 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze ogłoszenia
Szukam pomocy

Szukam pomocy

690666165
Zielona Gora
10.00
dobrepiksele

dobrepiksele

48795946445
www.dobrepiksele.eu
kosmetyczka,salon kosmetyczny

kosmetyczka,salon kosmetyczny

0894576976
26 Barton Drive Grange Road Rathfarnham Dublin14
111.00
Tlumacz Przysiegly w IRL

Tlumacz Przysiegly w IRL

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

0674325678
1.00