Reklama

Miała dosyć Photoshopa, w proteście nagrała teledysk

Środa, 16 Lipiec 2014

Colbie Caillat przygotowała w swoim teledysku pozornie prosty, lecz w gruncie rzeczy niezwykle istotny przekaz: "Nie musisz się tak starać o podziw innych, bo najważniejsze jest to, czy lubisz siebie". Co ciekawe, teledysk równie mocno jak kobiety, docenili mężczyźni.

- Kiedy widzę piękne modelki i piosenkarki, które wyglądają perfekcyjnie na okładkach, też chcę tak wyglądać. Budzi to we mnie poczucie, że jeżeli nie poprawię Photoshopem mojej twarzy na okładce płyty, to będę odstawać od reszty - mówiła Colbie dla Elle.com. Wokalistka zwróciła tym samym uwagę, że przy dzisiejszych standardach nawet, gdy artystka chce zrezygnować z obróbki zdjęć Photoshopem na drodze stanie jej niezadowolenie producentów - media nie będą chciały promować jej wizerunku, sprzedaż płyt spadnie, a oni stracą zainwestowane pieniądze.

W ramach protestu Caillat nakręciła teledysk do piosenki "Try". Wokalistka w pierwszych ujęciach klipu pojawia się w pełnym makijażu, z komputerowo wygładzoną twarzą i doczepionymi włosami. Stopniowo Colbie zrzuca z siebie wszystkie "atrybuty piękna", aby na końcu pojawić się przed kamerą w zupełnie naturalnej odsłonie. Towarzyszą jej w tym inne kobiety - każda o innym kolorze skóry, różnej sylwetce i w odmiennym wieku.

Jednak nie obraz, a przede wszystkim słowa piosenki wybrzmiewają najmocniej: "Zrób makijaż, Pomaluj paznokcie, Zakręć włosy, Przebiegnij dodatkową milę, Nie przestawaj się uśmiechać, Wtedy Cię polubią, czy Cię polubią? (...) Nie musisz się starać tak mocno, Nie musisz wszystkiego oddawać, Jedyne co musisz zrobić to podnieść się, Nie musisz występować publicznie ani dopasowywać się do kogoś, Nie musisz się tak starać (...) Czy powinnaś się martwić co inni o Tobie pomyślą; Kiedy jesteś całkiem sama, Lubisz siebie?"

I kończy słowami: "Zmyj makijaż, Rozpuść włosy, Złap oddech, I spójrz na siebie w lustrze, Czy nie lubisz siebie? Bo ja Ciebie tak".
Pod tym niezwykłym przekazem pojawiły się absolutnie niezwykłe wypowiedzi. W dużej mierze od mężczyzn, którzy masowo komentują, że "nie ma nic piękniejszego od uśmiechu dziewczyny, która czuje się dobrze sama ze sobą" i podkreślają, jak bardzo nie znoszą, kiedy mamy na sobie tony makijażu.
Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.229 PLN
GBP 4.7786 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Polska Noc Kabaretowa

Polska Noc Kabaretowa

Czwartek, 30 Listopad 2017
20:00
Dublin, The Helix
Najlepszy

Najlepszy

Piątek, 8 Grudzień 2017
- Niedziela, 31 Grudzień 2017
Irlandia
Najnowsze ogłoszenia
Szukam pomocy

Szukam pomocy

690666165
Zielona Gora
10.00
dobrepiksele

dobrepiksele

48795946445
www.dobrepiksele.eu
kosmetyczka,salon kosmetyczny

kosmetyczka,salon kosmetyczny

0894576976
26 Barton Drive Grange Road Rathfarnham Dublin14
111.00
Tlumacz Przysiegly w IRL

Tlumacz Przysiegly w IRL

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

Pozyczki prywatne i pozabankowe do 70 tys zl

0674325678
1.00