Polska - Rumunia 3:1

Sobota, 10 Czerwiec 2017

W kolejnym meczu eliminacji mistrzostw świata Polska pokonała Rumunię. Robert Lewandowski, strzelając trzy gole, wyszedł na drugie miejsce w całej historii polskiej reprezentacji

Do przerwy Polacy grali tak sobie. Karny w wykonaniu Roberta Lewandowskiego to był drugi strzał celny na rumuńską bramkę.  Po przerwie niby nie było nadzwyczajnie, ale gdy Lewandowski po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego głową podwyższył na 2:0, to już zwycięstwo mieliśmy pewne.  Potem znowu był karny po faulu na Zielińskim i oczywiście Lewandowski z jedenastu metrów znowu pewnie uderzył. Rumuni nam strzelili, po rykoszecie, ale trudno. Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy nieplanowaną zmianę. Krzysztof Mączyński zszedł ze wstrząśnieniem mózgu, zastąpił go Grzegorz Krychowiak. Przypominamy, że z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać Kamil Glik.
Robert Lewandowski zdobył 20 bramek grając w reprezentacji na PGE Narodowym w Warszawie. 11 w tych eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji, zrównując się w klasyfikacji strzelców tych eliminacji z Cristiano Ronaldo (pięć zdobył z karnych, ale Portugalczyk też je wykonywał).  A w klasyfikacji wszech czasów polskiej reprezentacji wyszedł na drugą pozycję. Ma 46 trafień. O jedno więcej od Kazimierza Deyny i Grzegorza Lato, o dwa mniej od Włodzimierza Lubańskiego. Raczej niedługo i tutaj będzie najlepszy.

Polska  - Rumunia 3:1 (1:0). Bramki: Lewandowski  (29, karny, 57., 62. karny)  -  Stancu (77.).
Skład Polaków: Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Cionek,  Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Mączyński (44. Krychowiak), Zieliński (81. Teodorczyk), Linetty (72. Milik),  Grosicki - Lewandowski.

Pozostałe mecze naszej grupy: Kazachstan - Dania 1:3 (0:1), Czarnogóra - Armenia  4:1 (2:0).