Złote polskie kajak polo w Belfaście

Środa, 9 Sierpień 2017

Po raz pierwszy w Belfaście  zorganizowano mistrzostwa świata w kajak polo w kategoriach juniorskich. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych: U-14, U-16, U-19 mężczyzn i U-19 kobiet. Na najwyższym podium stanęło czterech wychowanków LUKS-u „Kwisa” z Leśnej. Licząca 26 kajakarzy reprezentacja Polski startowała w trzech kategoriach i wywalczyła trzy złote medale

Przez pięć dni zawodnicy grali na pięciu boiskach do kajak polo. Aby wyłonić najlepsze drużyny finałowe każda reprezentacja rywalizowała w dwudziestu meczach eliminacyjnych. Polska drużyna chłopców U-16 pokonała w finale Francję 4:0. Dziewczęta U-19 zwyciężyły Wielką Brytanię 4:1. Polacy wygrali także kategorię U-19, wygrywając z Litwą 4:3.