Wysoka przegrana polskich piłkarzy w Kopenhadze

Piątek, 1 Wrzesień 2017

Polska reprezentacja nie potwierdziła piątego miejsca w rankingu FIFA. Porażka w Kopenhadze była bolesna. Ale w grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata nadal prowadzi

Po kilku niezłych minutach nasza reprezentacja grała coraz gorzej. Najpierw straciła bramkę po rzucie rożnym, drugą po błędzie połowy obrony, trzecią po błędzie prawie całej i jeszcze naszego bramkarza. Kiedy pod koniec pierwszej połowy z powodu kłopotów żołądkowych schodził z boiska Łukasz Piszczek, trudno było mieć nadzieję. Nasi nadal są faworytem do awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji, ale miejsca na błąd zostało już bardzo niewiele. W Warszawie biało-czerwoni pokonali czerwono-białych 3:2, prowadząc 3:0. W wykonaniu drużyny Adama Nawałki taka pogoń się nie powtórzyła.
I jeszcze Eriksen walnął z dystansu. Będzie mowa o „zimnym prysznicu”, którzy dobrze nam zrobi. Oby.
To pierwsza przegrana tej ekipy w meczu o coś od eliminacyjnego meczu z Niemcami. Ale z mistrzami świata przegrać można zawsze. I, poza tym, wtedy Polacy grali bardzo dobrze. A teraz, niestety, nie.
Kilka dni temu polscy siatkarze we wczesnej fazie przegrali w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy ze Słowenią. Potem w ME koszykarzy też ze Słowenią przegraliśmy. Teraz przegrywają piłkarze - dla odmiany z Danią. Ale oni przynajmniej wciąż mają szanse na sukces. Chociaż, troszkę wstyd, że aż tak.

DANIA – POLSKA 4:0 (2:0): Delaney (15.), Cornelius (42.), Jogensen (59.) Eriksen (78.). Skład Polaków: Fabiański – Piszczek (34. Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (62. Milik), Mączyński, Linetty (66. Makuszewski), Zieliński, Grosicki – Lewandowski.