Reklama

800 pedofilów i gwałcicieli w internecie

Środa, 3 Styczeń 2018

Rejestr pedofilów i gwałcicieli od Nowego Roku jest dostępny dla każdego. Można go przeglądać bezpłatnie, wystarczy się zalogować. Polski resort sprawiedliwości podkreśla, że w ten sposób chce chronić dzieci i ich rodziny przed sprawcami przestępstw seksualnych

W rejestrze znajduje się blisko 800 nazwisk groźnych przestępców. - Jeżeli kogoś znamy z imienia i nazwiska i ta osoba jest w rejestrze, to tylko w takiej sytuacji będziemy to wiedzieć. A tak to jak mamy rozpoznać? Siedzieć na placu zabaw i patrzeć po twarzach, czy nie rozpoznam przypadkiem jakiegoś z rejestru. To nie ma żadnego sensu - argumentuje jeden z rodziców.
Rejestr niesie też zagrożenia Złożony jest z dwóch części. Do pierwszej dostęp jest nieograniczony i może z niej korzystać każdy. Znaleźć w nim można nie tylko podstawowe dane sprawców, takie jak imię i nazwisko czy datę urodzenia - ale też miejscowość, w której dana osoba aktualnie przebywa oraz dane dotyczące jej wyroku. Druga część przeznaczona została między innymi dla policji, sądu czy instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Tam można znaleźć szczegółowe dane sprawców, imiona rodziców, numer PESEL czy faktyczny adres pobytu przestępcy. Jednak wprowadzenie rejestru - co podkreślają specjaliści - niesie ze sobą też zagrożenia. - To może podwyższyć poziom lęku i nieuzasadnionych często podejrzeń, no ale to jest ryzyko każdego działania - uważają fachowcy.
Żaden ze sprawców nie może wystąpić o wykreślenie z publicznej części rejestru. Jest to możliwe tylko w przypadku skazanych za przestępstwo seksualne przed 1 października ubiegłego roku. 

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 4.1664 PLN
GBP 4.7903 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Dr MISIO - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika

Sobota, 26 Maj 2018
20:00
The Crane Lane Theatre
Najnowsze ogłoszenia

Pokoj..

0899584826

POSZUKIWANY BRAT

500260837
Rachwałowice, 60
Prywatne pozyczki pod weksel

Prywatne pozyczki pod weksel

675645123
1.00
Usługi w zakresie BEAUTY

Usługi w zakresie BEAUTY

Maynooth
1 234.00

POKOJ DOUBLE w ASHBOURNE

0894126219
Ashbourne
530.00