Polska przegrała z Senegalem

Środa, 20 Czerwiec 2018

Piłkarska reprezentacja Polski bardzo nieudanie rozpoczęła mistrzostwa świata w Rosji. Porażka z Senegalem została poniesiona po katastrofalnych błędach w obronie

Mecz był słaby i żadna z drużyn nie zasługiwała na objęcie prowadzenia. Jednak szczęście tego dnia było przy Afrykanach. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy kopnięta nieudolnie piłka trafiła w nogę Thiago Cionka i wpadła do polskiej bramki. W drugiej połowie z sobie tylko znanych powodów Grzegorz Krychowiak podawał z połowy Senegalczyków w kierunku naszej bramki. Wprowadzony w drugiej połowie Jan Bednarek nie dostrzegł, że znajdujący się za linią końcową rywal już zdążył wejść na boisko, dał się wyprzedzić, a Wojciech Szczęsny niepotrzebnie wybiegał z bramki, kilkanaście metrów poza pole karne. Rywal kopnął do pustej bramki i przegrywaliścmy 0:2.
Trafienie głową Krychowiaka po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego z rzutu wolnego nie mogło już uratować sytuacji. W niedzielę, w meczu ostatniej szansy, Polacy zagrają z Kolumbią, która także zawiodła, przegywając 1:2 z Japonią.

Polska - Senegal 1:2 (0:1). Bramki: Krychowiak (87.) - Cionek (38., samobójcza), Niang (61.)
Polska: Szczęsny - Piszczek (83. Bereszyński), Pazdan, Cionek, Rybus – Błaszczykowski (46. Bednarek), Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik (74. Kownacki), Lewandowski.