Polska ambasada zaprasza na dwa spotkania z ekspertami ZUS
Ambasada RP w Dublinie zaprasza na spotkania z ekspertami ZUS, którzy wyjaśnią sprawy związane z emeryturami i rentami oraz omówią sposoby komunikacji z ZUS na odległość. Będą dwa takie spotkania - we wtorek 10 lutego i czwartek 12 lutego.
Na spotkania obowiązują zapisy. Można to zrobić skanując kod QR znajdujący się w prawym, dolnym rogu plakatu, który przytaczamy na zdjęciu.
Podczas spotkań specjaliści ZUS omówią przede wszystkim zasady ustalania polskich świadczeń emerytalno-rentowych oraz ich wypłaty, składania wniosków o polskie świadczenia rentowe i świadczenia dla rodzin, a także o zasiłki pogrzebowe.
Przedstawią też sposoby komunikacji z ZUS (Platforma Usług Elektronicznych PUE, e-wizyta - rozmowa online z pracownikiem ZUS, Centrum Kontaktu Klientów - CKK).
