Reklama

Grecja. Premier zgodził się na utworzenie rządu przejściowego.

Czwartek, 3 Listopad 2011

 Premier Jeorjos Papandreu zgodził się na utworzenie rządu przejściowego - informuje grecka telewizja państwowa NET. Wcześniej BCC podało, że oczekuje się, że premier jeszcze dziś poda się do dymisji.

Według wcześniejszych ustaleń mediów, zaraz po kryzysowym posiedzeniu gabinetu Papandreu miał udać się do prezydenta Karolosa Papuliosa.

Jak poinformowała jednak kancelaria prezydenta Papulios nie ma na razie umówionego żadnego spotkania z premierem. Tymczasem rzecznik greckiego rządu podał, że gabinet jest gotów przedyskutować wysuniętą przez opozycję propozycję powołania tymczasowego rządu.

Jednocześnie telewizja publiczna NET podała, że Papandreu wykluczył podanie się do dymisji. Tę informację przekazał dziennikarzom w parlamencie jeden ze współpracowników Papandreu tuż przed otwarciem nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

- Referendum ws. drugiego pakietu ratunkowego eurolandu i MFW nie odbędzie się, jeśli partie rządzące i opozycyjne porozumieją się, co do rozwiązania kryzysu politycznego w kraju - poinformował z kolei przedstawiciel kancelarii premiera Grecji. - Nie ma powodu, by rozpisywać referendum, jeśli zostanie osiągnięty konsens między dwiema największymi partiami - dodał.

Papandreu zaczął tracić poparcie deputowanych swej partii PASOK przeciwnych, zaproponowanemu przez szefa rządu greckiego, referendum w sprawie drugiego pakietu ratunkowego. Jeden z deputowanych PASOK Dimitris Linceris oświadczył już czwartek przed południem, że Papandreu to już „historia" i wezwał premiera do ustąpienia. Linceris opowiada się za utworzeniem w Grecji rządu jedności narodowej.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00