Reklama

Jak się rozstać z UPC

Środa, 25 Styczeń 2012

 Moja przygoda z UPC rozpoczęła się kilka lat temu. Wtedy firma nazywała się jeszcze Chorus. Z usług byłam zadowolona, internet, jak na moje małe potrzeby, spisywał się nad wyraz dobrze.

Dlatego przeprowadzając się, zawsze ''zabierałam''  UPC ze sobą. Tak się składało, że akurat w moich nowych miejscach zamieszkania była możliwość podłączenia internetu z powyższej firmy.

Do czasu. Kilka tygodni temu postanowiłam zakończyć mój związek z UPC. Znowu trzeba się było przeprowadzić, nowi współlokatorzy od niedawna byli w otwartym związku z Vodafonem, poza tym UPC jeszcze nie dotarło w okolice moich nowych włości.

Teraz pozostało tylko załatwić formalności. Wydaje się nic prostszego, wykręciłam podany na rachunku numer telefonu 1890 940 140 i czekam. Wysłuchałam miłego głosu z automatycznej wiadomości i... czekam, czekam, czekam. Nic nowego, byłam na to przygotowana. Wreszcie połączyłam się z żywym operatorem, po podaniu wszystkich danych personalnych i potwierdzeniu mojej tożsamości, padło magiczne pytanie, na które miałam wątpliwą przyjemność odpowiadać jeszcze kilkukrotnie w nadchodzących tygodniach - Dlaczego rezygnuje Pani z UPC ? Zadane było takim tonem, że zaczęłam się tłumaczyć. Po kilkunastominutowej rozmowie, dowiedziałam się, że aby odłączyć internet i uzyskać finalny rachunek na mój nowy adres, muszę napisać list na ich PO BOX, z prośbą o rozłączenie.

Ja się pytam dlaczego ? Dlaczego nie można tego załatwić od ręki podczas jednej rozmowy telefonicznej, tak jak w przypadku Bord Gais , czy ESB. Jeden telefon, poprzedzony oczywiście czekaniem i odpowiedzią na setki pytań, ale sprawa załatwiona.

Chcą list, wyślę, w końcu nie łatwo zakończyć kilkuletni związek. Myśląc, że jestem cwana, weszłam na stronę internetwą, mojego już prawie ex providera usług internetowych. Odnalazłam odpowiednią zakładkę: moving home, nastepnie rozłączenie usług, klikam, a tam wyświetla się info: - chcesz rozłączyć nasze usługi na starym adresie ? Rozłączymy nasze usługi na starym adresie, jak tylko podłączymy na nowym. O k...a ! Ja nie chcę podłączać nic na nowym adresie, do cholery !!!!

Napisałam majla, szybko dostałam odpowiedź, że otrzymali moją prośbę i operator w ciągu 3 dni się ze mną skontaktuje. Skontaktował się i to nie raz. Telefony od UPC dosłownie się urywały. Dzwoniono do mnie o różnych godzinach nawet po 19.00. Najdziwniejsze jest to, że niczym nieśmiały kochanek bez kredytu puszali mi sygnały. Po odebraniu kilku połączeń i tłumaczeniu po raz enty dlaczego rezygnuję z UPC, poddałam się i wysłałam list na PO BOX.

Pozostała jeszcze kwestia oddania czarnej skrzynki czyli modemu. Po zapowiedzianej wizycie, w godzinach rannych zdałam sprzęt. Jakież było moje zdiwienie, kiedy dwa tygodnie później otrzymałam kolejny telefon od UPC z pytaniem kiedy mogą odebrać, modem.

Ręce mi opadły.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00