Reklama

Pierwszy Polski film realizowany przez internautów

Poniedziałek, 4 Czerwiec 2012

Już od dziś od godziny 16 na stronie www.ChceZobaczycWszystko.net można obejrzeć pierwszy polski film finansowany przez internautów. Główne role w tej krótkometrażowej komedii grają Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski. "Wszystko" Artura Wyrzykowskiego powstało dzięki internautom, którzy wpłacali pieniądze na produkcję przez stronę internetową www.wszystko.net.

"Wszystko" to nieromantyczna komedia o romantycznej miłości - szczerej, naiwnej, pretensjonalnej i nieporadnej. Bohater ma 17 lat i  całe dnie spędza na cierpieniu i myśleniu o Monice - sąsiadce z podwórka i kobiecie życia. Niestety, Monika ma chłopaka i bohater będzie musiał bardzo się postarać, zanim ona zobaczy w nim kogoś więcej, niż chłopaka na jedną noc.

Od początku marzeniem twórców była realizacja filmu na taśmie filmowej i dystrybucja kinowa. Dzięki wsparciu 688 osób, którzy przekazali na ten cel prawie 30 000 złotych udało się zrealizować to marzenie. "Wszystko" miało swoją premierę w kinach 8 kwietnia 2011 roku, jako pierwszy krótkometrażowy film po wielu latach trafił do regularnej dystrybucji kinowej. Dzięki firmie Spectator był pokazywany w kinach w  całym kraju przed filmem "Miss Kicki".

Wreszcie po kilku latach moja przygoda z tym filmem zbliża się do końca. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć wszystko, o  czym marzyłem, mimo że z początku nikt nie wierzył, że się uda. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze i zapraszam do obejrzenia filmu. Mam nadzieję, że wam się spodoba. - mówi reżyser, scenarzysta i  producent "Wszystkiego", Artur Wyrzykowski

Oprócz filmu na stronie www.ChceZobaczycWszystko.net można obejrzeć piętnastominutowy making of, który pokazuje jak powstawał pierwszy polski film finansowany przez internautów. Dodatkowo dostępna jest płyta DVD, na której oprócz filmu twórcy zgromadzili aż pięć godzin materiałów dodatkowych dokumentujących cały proces zbierania pieniędzy i  tworzenia filmu. Wszystkie osoby, które wsparły projekt finansowo, dostali płyty za darmo, pozostali mogą je nabyć przez stronę www.wszystko.net.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00