Reklama

Kolejne pomysły Ryanaira

Czwartek, 16 Sierpień 2012

"Tanie linie lotnicze" Ryanair, przyzwyczaiły nas podróżników do swoich zaskakujących, bulwersujących, a czasem śmiesznych pomysłów.
Dobrze pamiętamy pomysł wprowadzenia toalet za 50 centów na pokładzie samolotu czy latanie na stojąco. Zaskoczeniem nie jest już coroczny kalendarz przewoźnika z Dublina, w którym występują najpiękniejsze stewardessy pracujące w liniach lotniczych w strojach bikini.

Najnowszym z pomysłów, który Ryanair chce urzeczywistnić jest zakup nowych samolotów z dwa razy szerszymi drzwiami. Wszystko po to, aby pasażerowie mogli wsiadać parami, powiedział dyrektor finansowych Ryanair, Howard Miller w The Telegraph.
"Chcemy, aby ludzie wchodzili i wychodzili z samolotu parami. Chińczycy chcą nas wysłuchać w tej sprawie i są gotowi podjąć wyzwanie", powiedział Miller, mówiąc kto miałby się zająć przygotowaniem prototypu samolotu.

Chińczycy zgodzili się na przedstawienie wstępnych propozycji, w przeciwieństwie do Boeinga, który, jak mówi Miller, produkuje tylko jeden typ drzwi do modeli samolotów, z których korzysta tani przewoźnik.
Szersze drzwi mają uprawnić wsiadanie pasażerów, co za tym idzie ma to skrócić czas postoju samolotu na lotniskach, a czas to pieniądz.
Wysiadanie pasażerów z samolotu także ma pomóc w szybszym przygotowaniu samolotu na kolejny rejs co stanowiłoby skrócenie czasu pracy i zaoszczędzeniu kolejnych euro.

Firma Ryanair ciągle nas zaskakuje swoimi pomysłami na zaoszczędzenie pieniędzy.
Tym razem posunięcie stricte technologiczne ma dość twarde argumenty do realizacji. Kiedy więc doczekamy się samolotów o szerszych drzwiach? Na pewno nie za rok ani za dwa, bo na razie wszystko jest na etapie rozmów. Jednak, gdy to nastąpi na pewno Was o tym poinformujemy.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00