Reklama

"Pigułka wolności " - najnowsza powieść Piotra Czerwińskiego

Środa, 12 Wrzesień 2012

"Klikając w niniejsze słowa, bierzesz udział w zatrzymaniu pędzącego świata...."

Korzystając z pomocy masowych technologii komunikacyjnych spieszymy donieść, że 3 października, nakładem wydawnictwa Wielka Litera, trafi na księgarskie półki czwarta już powieść Piotra Czerwińskiego, zatytułowana "Pigułka wolności". Jak mówi sam autor: "Rzecz jest mocna i drastyczna, "Pokalanie" to przy tym harcerskie gawędy!".

Aleks, Bohater "Nowej osi czasu", zapalony internauta, hipster i życiowy nieudacznik, dla żartu zakłada na Facebooku stronę społecznościową, która błyskawicznie przeradza się w globalny ruch, zyskujący miliony fanów, a jego samego zamienia w celebrytę. Media i opinia publiczna dorabiają jego stronie filozofię, o której nie miał pojęcia, zaś jemu samemu wmawiają, że stoi na czele pokoleniowych zmian, które na trwałe ustalą wizerunek współczesnej młodzieży. Z czasem Aleks wierzy, że naprawdę tak jest i zaczyna poważnie traktować swoją misję, choć nie do końca wie, na czym ta misja polega. Do chwili, kiedy do gry włącza się piękna kobieta i duże pieniądze. One pogmatwają wszystko...

Śmieszno-straszny obraz świata epoki mediów społecznościowych, który z globalnej wioski międzyludzkich przyjaźni staje się na naszych oczach imperium globalnego marketingu, gdzie, jak przerwotnie mówi sam narrator, coraz trudniej zgadnąć, czy to "człowiek jest stroną, czy strona człowiekiem". Świata, w którym wielkie idee okazują się sterowanymi modami, rebelianci stają się bonzami kapitalizmu, a bonzowie kapitalizmu przeglądają na oczy, przeradzając się w rebeliantów. Świat, od którego nie ma ucieczki, skądkolwiek i dokądkolwiek byśmy nie uciekali.

Portret "generacji kciuka" i utrwalony w pigułce kawałek współczesnej historii, którą sami bezwiednie tworzymy, naciskając klawisz "lubię to", i nie widząc, że sami stajemy się produktem, wystawionym na sprzedaż.

Piotr Czerwiński (ur. 1972) - dziennikarz, publicysta, prozaik. Absolwent wydziału dziennikarstwa UW. Przepracował 13 lat w mediach, debiutował jako pisarz powieścią "Pokalanie" w roku 2005. Wkrótce potem opuścił Polskę. Mieszka w Dublinie. Na emigracji powstały jego kolejne książki: napisane eksperymentalnym polsko-angielskim żargonem "Przebiegum życiae" i parodia antyutopii pt. "Międzynaród".

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00