Polacy rozbili Litwinów na inaugurację sezonu! Gratulujemy

Czwartek, 11 Październik 2012

Pierwszy mecz sezonu dla każdej drużyny jest wielką niewiadomą, szczególnie jeśli przystępuje się do meczu w nowym składzie. Tak właśnie było w przypadku polskich basketowców. Początkowy stres podziałał jednak mobilizująco i w pierwszych minutach meczu przeciwko Litwińskiemu zespołowi FBC, Polacy objęli prowadzenie. Dobra gra na tablicach nowego centra Irka Mielnika oraz skuteczne wykańczanie akcji Łukasza Kamińskiego i Petera Rozborila (najskuteczniejszych zawodnicy spotkania) pozwoliły zakończyć pierwszą kwartę prowadzeniem 13-7. Od tego momentu mecz przebiegał pod dyktando jednego zespołu. Przez kolejne 8 minut Medicus pozwolił rzucić przeciwnikom tylko 1 punkt! Dopiero końcowy zryw przeciwników pozwolił im dalej wierzyć w nawiązanie walki. Wynik w połowie meczu 34-19.

III odsłona gry to dalsze powiększanie przewagi, która momentami sięgała 26 punktów. Kierujący zespołem Jarek Bugalski mógł pozwolić sobie na zmiany oraz wypróbowanie różnych wariantów gry. W zespole zadebiutowali Marcin Tusin i Marek Gołąb.

Mecz zakończył się wynikiem 66-47. Polski zespół można pochwalić za walkę na tablicach (Mielnik i Czech) oraz bardzo dobrą obronę, tylko momentami przeciwnicy mogli nawiązać równą walkę. Cel jakim było wygranie w Tallaght Leisure Centre został osiągnięty. Słowa uznania trzeba oddać nowym zawodnikom, którzy pokazali, że będzie można na nich liczyć w kolejnych meczach; ponadto solidne zawody rozegrali Jacek Czerwiński oraz Robert Kupiec.