Polacy górą w trudnym wyjazdowym meczu. Gratulujemy

Poniedziałek, 12 Listopad 2012

Niezwykle zmobilizowani oraz zdeterminowani przystąpili nasi basketowcy do meczu z drużyną Malahide. Drużyna słabo spisywała się na wyjazdach w poprzednich sezonach, mecz z Malahide miał pokazać na co stać MPB w obecnych rozgrywkach.

Początek meczu to szybka gra gospodarzy i ich prowadzenie. Dopiero lepsza gra w ostatnich 2 minutach I kwarty pozwoliły częściowo odrobić straty do wyniku 18-23. Kolejne kwarty to popis w obronie MPB, świetna gra na tablicach. Wyłączenie z gry kluczowych zawodników gospodarzy pozwoliło wyjść na prowadzenie 51-50 przed ostatnią odsłoną gry. Pokaz siły oraz przełom nastąpił 2 min przed końcem czwartej kwarty. 8 punktów rzuconych przy żadnym straconym oraz celny rzut w ostatniej sekundzie podziałały bardzo pozytywnie na zawodników. IV kwarta rozpoczęła się od strat obu zespołów, szybciej nerwy opanowali Polacy i to oni uzyskali przewagę. Celne rzuty za 3 punkty oraz na linii rzutów osobistych były kluczem do wygrania tego meczu. Po raz kolejny przewaga w zbiórkach oraz dobra gra obronna pozwoliła wygrać mecz w ostatniej kwarcie.

Po tym meczu nie ma niepokonanej drużyny w Division 2. Było to już 2 zwycięstwo w meczach wyjazdowych MPB. Kolejne 3 mecze Medicus Polish Basket zagra na własnym parkiecie. Pierwszy z nich już 13 listopada o godzinie 20.00 w Poppintree Community Centre, Dublin 11.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania!

W tym linku znajdziecie cały terminarz MPB.