Polacy kolejny raz ograli teoretycznie silniejszego przeciwnika

Czwartek, 22 Listopad 2012

Ostatnim przeciwnikiem MPB w meczu Division 2 była drużyna Killester. Kolejna drużyna z wielkimi tradycjami oraz zespołami w każdej klasie rozgrywkowej. Po 3 zwycięstwach z rzędu nasi zawodnicy przystępowali do spotkania w świetnych nastrojach. Było to widać na początku meczu. Szybkie kontry i dobra gra pozwoliły odskoczyć na kilka punktów. Prowadzenie po I kwarcie utrzymało się aż do końca pierwszej połowy. Wynik 34-25 pozwalał spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, akcje często przerywane były gwizdkami sędziów. Agresywna gra jednych i drugich wprowadziła nieco nerwową atmosferę, która odbiła się na skuteczności. III oraz IV kwarta nie przyniosły zmiany rezultatu. Zawodnicy Killester próbowali odrabiać straty, ale uważnie grający zawodnicy Medicusa nie dali wyrwać sobie końcowego zwycięstwa.

Na plusy spotkania należy uznać dobrą grę na zbiórkach oraz uważną grę w obronie. Minusy, to słaba skuteczność oraz duża liczba fauli. Cieszy kolejne zwycięstwo mimo nie najlepszej formy tego dnia.

Do końca 2012 roku basketowcy rozegrają jeszcze 2 spotkania na własnym parkiecie. Pierwsze już w następny wtorek 27. listopada z drużyną St.Declans o godzinie 20.15 oraz kolejny wtorek 4. grudnia z drużyną Tolka Rovers, również o godzinie 20.15.

Wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania serdecznie zapraszamy!

Cały terinarz rozgrywej MPB znajdziecie tutaj.