Reklama

Rodzicu! Kontroluj swoje dziecko, co zamieszcza na Facebook-u

Poniedziałek, 7 Styczeń 2013

Posłanka Mary Mitchell O'Connor wezwała wszystkich rodziców do nielekceważenia portalów społecznościowych, po których surfują ich dzieci.
Pani poseł zachęcając rodziców do "zaprzyjaźnienia" się ze swoimi dziećmi na Facebooku czy Tweeterze powiedziała, że jest wymogiem każdego rodzica, aby chronić swoje dzieci przed cyberprzemocą oraz treściami nieodpowiednimi.

Sama parlamentarzystka na bieżąco śledzi posty zamieszczane na ścianach Facebooka swoich dzieci.

Posłanka partii Fine Gael, która jest byłą dyrektorką szkoły, powiedziała, że rodzice powinni odrzucić wszelkie obawy związane z możliwym naruszeniem prywatności swoich dzieci.

"Wielu rodziców myśli, że to, co mają ich dzieci na swoich skrzynkach portali społecznościowych, to prywata sfera ich życia. Nic bardziej mylnego. Wielokrotnie rodzice nie zdają sobie sprawy, jakie zagrożenia mogą czyhać tam na ich pociechy", powiedziała O'Connor.

"Proszę wszystkich rodziców, aby powrócili do 'złotej zasady rodzicielstwa', która oznacza, że rodzice będą musieli kontrolować, co robią ich dzieci na stronach internetowych portali społecznościowych".

Inną sprawą są informacje, jakie dzieci, ale także i dorośli użytkownicy Facebooka zamieszczają na swoich 'ścianach': wyjazdy urlopowe, zakupy w innym mieście czy nowo nabyty sprzęt RTV czy AGD. Także dokładne informacje o miejscu zamieszkania są pokusą dla niejednego włamywacza, który pofatyguje się, żeby sprawdzić czy rzeczywiście mamy coś cennego w domu.

Nieumiejętne zablokowanie treści np. na Facebooku może zachęcająco wpłynąć na złodzieja, który nie bierze urlopu, jeśli wie, że jest możliwość "pracy". Uważajmy, jakie informacje zamieszczamy na Facebooku i kto może je przeglądać. Kontrolujmy konta naszych dzieci, aby później nie okazało się, że jest już za późno.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00