Reklama

Zgoda radnych z Kerry na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu

Wtorek, 22 Styczeń 2013

Przedstawiciele Kerry County Council zagłosowali za dopuszczeniem do ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, którzy wypili jeden, dwa lub nawet trzy kufle piwa. Takie zezwolenie na prowadzenie "pod wpływem" miałoby obowiązywać tylko na terenie wyznaczonych dróg we wsiach i miejscach oddalonych od pubów czy barów o dystans, trudny do pokonania pieszo.

Radni z Kerry argumentowali, że mieszkańcy obszarów wiejskich, w których nie ma możliwości wypicia piwa w barze, nie mają możliwości powrotu autobusami czy pociągami, a powrót do domu taksówką niejednokorotnie jest utrudniony.

Danny Healy-Rae z Kerry County Council powiedział w RTE, że nie zachęca do łamania prawa, ale chce umożliwić to co ludziom należy się.

"Nie chcę być powodem niczyjej śmierci, ale ostatnie dane Gardy mówią o zwiększonej liczbie samobójstw, a nie o śmierci na drodze spowodowanej pijanym kierowcom".

Burmistrz Kerry powiedział, że dla niego to nie ma sensu. "Jest to niewiarygodnie niebezpieczne (red. prowadzenie po spożyciu alkoholu). Nie wyobrażam sobie tego, aby ktokolwiek miał zgodę na prowadzenie pojazdu po wypiciu dwóch kufli piwa."

Według propozycji radnego, podróżowanie po "jednym" możliwe by było tylko na wyznaczonych drogach z niewielką prędkością. Garda byłaby odpowiedzialna za wystawienie odpowiedniego zezwolenia.

Radny Healy-Rae zwrócił się do ministerstwa sprawiedliwości ze swoimi propozycjami zmiany prawa. Za propozycją zmian było pięciu urzędników, przeciw trzech. Reszta radnych albo wstrzymała się od głosu albo była nieobecna na głosowaniu.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00