Reklama

Napadli na dwie kobiety w tym Polkę z Cork. Teraz usłyszeli wyrok sądu

Czwartek, 28 Luty 2013

Dwóch młodych mężczyzn zostało skazanych na 10 i 9 lat pozbawienia wolności za atak, napaść seksualną oraz kradzież pieniędzy, których dopuścili się na dwóch kobietach w tym 30-letniej Polce mieszkającej w Cork.

Skazani to Colin O'Sullivan (lat 20) zamieszkały przy Highfield Crescent, Kanturk, hrabstwo Cork oraz Adam Heneghan (lat 19) z Upper Dromore, Dromahane, hrabstwo Cork. Pierwszy usłyszał wyrok dziesięciu lat więzienia, a drugi dziewięć lat pozbawienia wolności.

Napaści na Polkę, Ewelinę Opawską przestępcy dopuścili się, gdy ta samotnie wracała z pracy Prospect Row w Cork. Mężczyźni podążali za Polką, żeby później na tyłach Mercy Hospital zaatakować ją. Heneghan uderzył Opawską butelką w głowę. Szczęśliwym dla Polki okazała się niewielka spinka we włosach, która zamortyzowała uderzenie. Na pomoc Opawskiej przybiegł ochroniarz szpitala, który usłyszał wołanie o pomoc. Ochroniarzem okazał się również Polak.

Niestety te dramatyczne zdarzenia tak wpłynęły na Polkę, że ta po wyjściu ze szpitala został zmuszona do wyprowadzki z Cork wraz ze swoim chłopakiem. Jak zeznała w sądzie jej życie całkowicie zmieniło się.

Druga kobieta, której personaliów nie podano została napadnięta przez tych samych napastników. 33-letnia kobieta została powalona przez O'Sullivan'a przy Dennehys Cross w Cork. Ten zaczął nachalnie całować ją, po czym przeciągnął ją w rejon pobliskiego kościoła i zaczął być agresywny; Heneghan uderzył ją butelka w głowę od tyłu. Następnie O'Sullivan związał ją i rozebrał. Napastnicy odstąpili od napaści, gdy zorientowali się, że kobiecie udało się wybrać numer alarmowy na komórce. Napastnicy ukradli jej torebkę z 50€ w środku i uciekli.

Sędzia skazał O'Sullivan'a na cztery lata więzienia za napaść na Polkę oraz na sześć lat za napaść seksualną na drugą kobietę. Heneghan usłyszał wyrok trzech lat pozbawienia wolności za napaść na Ewelinę Opawską oraz sześć lat za napaść w drugiej sprawie.

Sędzia wydając wyrok powiedział, że ma nadziej, że wyrok wpłynie na skazanych, żeby coś takiego już nigdy więcej nie powtórzyło się. Dodatkowo obaj mężczyźni dożywotnio zostaną umieszczeni w rejestrze przestępstw na tle seksualnym. Oboje mogą ubiegać się o zawieszenie ostatniego roku odsiadki, ale tylko pod warunkiem dobrego sprawowania w więzieniu oraz że zachowają spokój przez dwa lata po wyjściu na wolność.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00