Reklama

IDENTITY THIEF / ZŁODZIEJ TOŻSAMOŚCI

Poniedziałek, 25 Marzec 2013

Złodziej tożsamości miał być fajną komedią, która potwierdzi i ugruntuje geniusz komediowy Melissy McCarthy, znanej z mega przeboju DRUHNY. Niestety tak się nie stało. Jednak zacznę od początku.

Sandy Patterson (Jason Bateman) prowadzi nudne życie pracownika biurowego. Szef jest chamem, który oczywiście siebie i swoich kolegów nagradza sowicie, a "maluczkich" jak Sandy wykorzystuje za marne grosze (tak na marginesie 50.000$/rocznie to nie tak mało). Wszystko staje na głowie, gdy tożsamość Sandego zostaje skradziona.

Nagle jego karty kredytowe są zadłużone na kilkanaście tysięcy, policja aresztuje go "zaocznie" za bójkę w barze na Florydzie, gdy on sam mieszka w Denver. Wszystko to sprawia, że grozi mu zwolnienie z pracy, a to nie dobrze gdyż jego żona jest z trzecim dzieckiem w ciąży. Powoli okazuje się, że niejaka Diana (Melissa McCarthy) skradła jego tożsamość i żyje jego kosztem. Wiedząc to policja z Denver nie może zrobić nic, gdyż ona jest na Florydzie, a to już inny okręg i jurysdykcja, a poza tym sprawa ma swoją drogę służbową i zakończenie śledztwa jeśli takowe nastąpi to nie wcześniej niż za 6 miesięcy. Nasz dzielny pogromca spinaczy biurowych postanawia pojechać na Florydę i przywieźć do Denver niesforną złodziejkę. A co się wydarzy po drodze, o tym się przekonacie oglądając film.

Projekt ten miał fajny pomysł. Żyjemy wszak w erze cyfrowej i problem skradzionych danych osobowych to można by rzec dla nas chleb powszedni. Ale niestety temat ten potraktowano po macoszemu. Film jak na komedię po prostu nie jest śmieszny. Na nic Melissa MacCarthy, Jon Favreau (Iron man 1,2) czy nawet bardzo ostatnio eksploatowany Robert Patrick (Terminator 2). Film został spłaszczony do bardzo niewybrednych żartów o seksie, dotykaniu tu i tam i naśmiewania się z tuszy głównej bohaterki. W mojej skali (1-6) film dostaje "2" i lokuje się gdzieś koło ubiegłorocznego gniotu "Jack i Jill".

Co się dzieje w tym Hollywood, że nie potrafią wypuścić ciekawej komedii? Już nawet parodie im nie wychodzą, bo "Nawiedzony Dom" z Marlonem Wayansem to też mega porażka. Chyba zapominają, że mimo bardzo niskiej jakości telewizji, widz w kinie oczekuje czegoś wartościowego. Ja rozumiem, że czasy kiedy na ekranach królowali Bracia Marx, Mel Brooks czy chociażby wczesne filmy z Leslie Nielsenem się nie wrócą, ale do cholery jasnej - MY TEŻ MAMY MÓZGI!!!

Ale chyba panowie w swoich gabinetach o tym zapominają i co rusz serwują nam pośpiesznie skleconą papkę, która ma tylko nabić kasę. Niestety tym razem im się to udało bo film za 35 mln$ bo do dnia 24.03.13 w/g www.boxofficemojo.com zarobił 129 mln $. Czyli tylko czekać na drugą część. Trudno. My też mieliśmy "Kilera 2" czy " Sztos 2", które fabułą nie powaliły. A szkoda bo jak zawsze potencjał był...

Pozdrawiam.

Kolejna recenzja już niebawem.

Marcin Skruch

TYTUŁ ZŁODZIEJ TOŻSAMOŚCI / IDENTITY THIEF
PREMIERA W IRLANDII   22 marzec 2013
GATUNEK Komedia
CZAS TRWANIA 1 h 51 min
REŻYSER SETH GORDON
SCENARIUSZ CRAIG MAZIN
OBSADA
  • Jason Bateman
  • Melissa McCarthy
  • Jon Favreau
  • Amanda Peet
  • T.I.
  • Genesis Rodriguez
  • Morris Chestnut
  • John Cho
PRODUKCJA USA
Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00