Reklama

THE CROODS / KRUDOWIE

Poniedziałek, 1 Kwiecień 2013

Dobrze jest napisane. Krudowie , a nie Kurdowie ;-) Ale po koleji. "Krudowie" to nowa animacja z wytwórni Dreamworks. Akcja filmu rozgrywa się w czasie gdy kontynenty zaczęły się tworzyć i ziemia się bardzo często trzęsła. Krudowie to jedna z rodzin, która przeżyła wiele niebezpieczeństw bo miała jedną dewizę -"NOWE JEST ZŁE" i rodzinę silną ręką trzymał ojciec Grug (Nicolas Cage). Ale pewnego dnia najstarsza córka spotyka Kolesia (Ryan Reynolds), który ogłasza, że nadchodzi koniec Świata i trzeba uciekać w miejsce bezpieczne. Tak więc czy im się to podoba czy nie trzeba się ruszyć z ulubionej jaskini, tym bardziej że zostaje zasypana i ruszać ku nowemu. A jakie perypetie ich czekają po drodze przekonacie się oglądając film. Jeśli ten film przypomina wam fabuła "Epokę lodowcową" to macie racje. Poza tym zbieżności jest więcej.

Film w bardzo ciekawy sposób ukazuje zmiany, ich następstwa i to , że czasami nie mamy innego wyjścia jak pójść z duchem czasu. Bo tak naprawdę to kto z nas jeszcze pisze listy? No może na Święta i urodziny. Ale do korespondencji codziennej używamy wszystkiego od sms-ów, e-maili po facebooka, naszą klasę (chyba już mimo wszystko coraz mniej), a na skypie skończywszy. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Nic Cage. Nie sądziłem, że się sprawdzi. Jego twarz cierpiętnika w niemalże każdym filmie, która mi raczej przeszkadza niż wnosi cokolwiek pozytywnego, bardzo mnie zastanawiała. Ale jak widać przypomniał sobie czasy kiedy to grał w dobrych filmach ("Zostawić Las Vegas", "Dzikość serca") i stanął na wysokości zadania i dlatego film u mnie dostaje "4".

Ostatnio powstaje mnóstwo nowych animacji. I bardzo dobrze. Pamiętam przecież czasy kiedy "Król Lew" gościł na naszych ekranach i był to jeden z niewielu filmów animowanych. Potem pojawiły sie Szreki, Epoki, Iniemamocni i worek się z kreskówkami rozsypał. Zresztą Hollywood to oczywiście doceniło tworząc osobną kategorię Oskara dla Najlepszego filmu animowanego. I fajnie, bo jak dla mnie to animacje póki co mają się dużo lepiej niż filmy aktorskie. Po pierwsze w kreskówkach nie ma ograniczeń (prócz wyobraźni), a po drugie wiele z nich jest tak zrobionych, żeby podobały się swoim humorem dzieciakom i oczywiście ich rodzicom, co w znaczny sposób poprawia ich atrakcyjność, nie mówiąc już o wyniku kasowym. Razi niestety tylko ta wtórność i fakt, że już za czas jakiś jak grzyby po deszczu będą się pojawiać kolejne części. Ale jeśli zrobią to tak dobrze jak z "Epoką lodowcową" (bo prawie wszystkie części były ciekawe) to może wyjść z tego całkiem fajna seria, której trzecią część oglądnę z moją, obecnie dwu letnią, córką.

Pozdrawiam.

Kolejna recenzja już niebawem.

Marcin Skruch

TYTUŁ THE CROODS / KRUDOWIE
PREMIERA W IRLANDII   22 marzec 2013
GATUNEK

FAMILIJNY

CZAS TRWANIA 1 h 38 min
REŻYSER

Kirk De Micco, Chris Sanders

SCENARIUSZ

Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger

OBSADA
  • Nicolas Cage
  • Ryan Reynolds
  • Emma Stone
  • Catherine Keener
PRODUKCJA USA

{youtube:ydXWZdhNV_I;620;380;}

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 0 PLN
GBP 0 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Serce nie sługa

Serce nie sługa

Piątek, 26 Październik 2018
- Poniedziałek, 29 Październik 2018
Irlandia
Perfect

Perfect

Sobota, 17 Listopad 2018
20:00
Dublin, The Academy
Najnowsze ogłoszenia
Organizacja pomocy

Organizacja pomocy

WhatsApp: +337568461
Łazienka LUPO MAX

Łazienka LUPO MAX

+353 899 758 227
Cork
237.00
Meble młodzieżowe BRUNO

Meble młodzieżowe BRUNO

+353 899 758 227
Cork
521.00
Narożnik FOCUS

Narożnik FOCUS

+353 899 758 227
Cork
912.00
Wniosek o pozyczke

Wniosek o pozyczke

0782773882
Dublin
1 000 000.00