Reklama

Gdzie płacą podatki Polacy - Miliarderzy?

Poniedziałek, 6 Maj 2013

Jak możemy się dowiedzieć z "researchów" przeprowadzonych przez Gazetę Wyborczą, oraz z innych źródeł, miliarderzy na co dzień mieszkający tam gdzie wielu z nas nie może (głównie z powodów ekonomicznych), czyli w Polsce, odprowadzają podatki w innych państwach europejskich, które oferują niższe stawki oraz bardziej przejrzysty system prawny.

Z punktu widzienia najbogatszych ludzi żyjących w "Kraju nad Wisłą" taka decyzja jest oczywista. Mogą dzięki temu więcej zarobić, więcej zainwestować, bardziej rozwinąć firmę. Natomiast jeśliby policzyć łączną kwotę, którą stanowiłyby podatki zebrane od ojczystych miliarderów na zasadzie polskiego systemu podatkowego, a następnie wyegzekwować zapłatę tych podatków w Polsce, to budżet naszego kraju otrzymałby całkiem niezły zastrzyk gotówki.

Nie jest też tak, że to jest kaprys naszych rodzimych biznesmenów. Polski system podatkowy jak wiadomo należy do jednego z bardziej skomplikowanych i najdroższych w Europie. Szczególnie "utrudnia" się egzystencję małych i średnich przedsiębiorstw, znosząc ulgi, a wprowadzając bardziej rygorystyczne przepisy. Niemniej jednak, może jeśli Ci bardziej bogaci płaciliby w Polsce, to mniejsze przedsiębiorstwa mogłyby płacić mniej? Jedno jest pewne, przydałaby się restrukturyzacja systemu podatkowego, aby zachęcić do odprowadzania podatku w naszej Ojczyźnie i ułatwić życie tym mniejszym przedsiębiorcom.

Na liście płacących poza granicami Polski jest np. Jan Kulczyk, który siedzibę swojej firmy ma w Kanadzie, oraz w Luksemburgu, a także Zygmunt Solorz - Żak, który odprowadza swoje podatki na Cyprze.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00