Reklama

Polacy prześladowani na tle rasowym

Sobota, 1 Sierpień 2009

Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii nie zgadza się z opinią polskiego rzecznika praw obywatelskich, który podniósł larum, że Polacy są prześladowani w Wielkiej Brytanii na tle rasowym. "Niestety Janusz Kochanowski nie szukał potwierdzenia prasowych doniesień, a my mielibyśmy w tej sprawie bardzo dużo do powiedzenia" – wyjaśnia reprezentant organizacji.

Wojciech Tuczyński, rzecznik prasowy Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii, w wywiadzie udzielonym „Kurierowi Lubelskiemu” twierdzi, że doniesienia mediów o agresji wobec Polaków na Wyspach nie są prawdziwe.

"Rzeczywiście, zanotowaliśmy pewien wzrost przestępczości z udziałem Polaków. Dotyczy on jednak nie tylko przestępstw popełnianych na Polakach, ale także tych, których sprawcami są Polacy" – tłumaczy.

Tuczyński dodaje także, że bardzo trudno jest stwierdzić czy konkretny przypadek pobicia lub nawet zabójstwa rzeczywiście ma podłoże narodowościowe. "Na to trzeba mieć twarde dowody. Jesteśmy w stałym kontakcie z brytyjską policją, która na ten temat nie ma żadnych niepokojących sygnałów" – przekonuje rzecznik.

Zdaniem Zjednoczenia nastawienie do polskich imigrantów w UK nieco pogorszył kryzys, ale Zjednoczenie nie widzi powodów do paniki. "Takie głosy zawsze się tu pojawiały, tak jak w każdym innym kraju przyjmujących wielu imigrantów. W czasie kryzysu ujawniają się ze szczególną siłą, bo ludzie są sfrustrowani utratą pracy" - dodaje Tuczyński.

Zdaniem przedstawiciela Zjednoczenia Polacy są na Wyspach całkowicie bezpieczni, a „społeczność polska nie ma problemów z agresją czy wrogością ze strony Brytyjczyków”. Nie uważa też, że należy angażować dodatkowe siły w ochronę polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

emito-szkocja.jpg

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00