Reklama

Wewnętrzne śledztwo Gardy w sprawie śmierci zatrzymanego mężczyzny

Czwartek, 22 Maj 2014

Garda rozpoczęła dziś wewnętrzne śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, który został zatrzymany oraz przebywał pod policyjnym nadzorem.

23-letni mężczyzna został zaaresztowany wczoraj w Maynooth i przewieziony na posterunek Gardy w Leixlip. Pogotowie zostało wezwane zaraz po jego przybyciu na miejsce. Zatrzymany został przetransportowany do szpitala James Connolly Memorial Hospital w Blanchardstown, gdzie wkrótce później zmarł.

Sprawa została skierowana do tzw. Garda Ombudsman, czyli osoby zajmującej się rozwiązywaniem i badaniem wewnętrznych spraw Gardy. Śledztwo jest na bardzo wczesnym etapie, a zostało wszczęte na podstawie wewnętrznych przepisów mówiących, iż komisarz Gardy ma obowiązek przekazania sprawy do Ombudsman'a jeżeli zachodzi podejrzenie, że zachowanie funkcjonariusza mogło doprowadzić do czyjejś śmierci, bądź poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 "Funkcjonariusze poinformowali nas, że mężczyzna był nietrzeźwy, w momencie zatrzymania" powiedziała rzeczniczka Gardy Lorna Lee. Tożsamość zmarłego nie może być ujawniona, dopóki wszyscy członkowie rodziny nie zostaną poinformowani o incydencie.

 

Komentarze