Reklama

Facebook utrudnia śledztwo w sprawie śmierci irlandzkiego nastolatka?

Piątek, 13 Czerwiec 2014

Matka, która uważa, że jej nastoletni syn odebrał sobie życie w wyniku cyberbullying'u zarzuciła zarządowi Facebook'a brak współczucia, po tym jak odmówiono przekazania wiadomości z konta jej syna koronerowi w Dublinie.

Elaine Hughes zgłosiła zarzut po tym jak policyjny koroner Brian Farell poinformował ją, że próba odzyskania wiadomości wysyłanych na Facebooku do zmarłego Darrena Hughes-Gibsona nie powiodła się, gdyż portal odmówił współpracy.

17-letni Darren został znaleziony martwy w Stephenstown Industrial Estate w  Balbriggan w Dublinie, 23 sierpnia 2012 roku. Matka zgłosiła jego zaginięcie, gdy syn nie dotarł do domu w New Haven Bay w  Balbriggan poprzedniej nocy.

Od pierwszego dnia śledztwa, które rozpoczęło się we wrześniu ubiegłego roku pani Hughes alarmowała sąd, że Darren mógł przed śmiercią otrzymywać nieprzyjemne wiadomości oraz groźby poprzez profil na Facebook'u, które zostały następnie usunięte. Rozprawa została odroczona kilkukrotnie, więc Garda może zażądać od portalu udostępnienia kopii wiadomości.

SMS-y odnalezione w telefonie zmarłego matka określiła jako "przerażające". Farell po zapoznaniu się z wyżej wspomnianymi wiadomościami przyznał, że były one "wysoce niestosowne", a niektóre nosiły znamiona groźby.

Funkcjonariusz Gardy Fergal McSharry zeznał wczoraj w sądzie, że nawiązano kontakt z FBI w Phoenix, jednak Facebook nadal nie podjął współpracy.

Zapytany o sprawę po wczorajszej rozprawie rzecznik Facebooka odpowiedział: "Zespół zajmujący się przestrzeganiem prawa na portalu ściśle współpracuje z agencjami na całym świecie. Odpowiadamy na każdy wniosek prawny o udzielenie informacji i zachęcamy organy ścigania do przestrzegania naszych wskazówek, co pomoże w szybszym rozwikłaniu spraw jakimi się zajmują". Nie sprecyzował jednak o jakie wskazówki chodzi.

Rozprawa w sprawie śmierci nastolatka została odroczona do 22 września.

Warto wspomnieć, że samobójstwa wśród młodych ludzi w Irlandii są bardzo rozpowszechnionym problemem.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00