Reklama

Miała dosyć Photoshopa, w proteście nagrała teledysk

Środa, 16 Lipiec 2014

Colbie Caillat przygotowała w swoim teledysku pozornie prosty, lecz w gruncie rzeczy niezwykle istotny przekaz: "Nie musisz się tak starać o podziw innych, bo najważniejsze jest to, czy lubisz siebie". Co ciekawe, teledysk równie mocno jak kobiety, docenili mężczyźni.

- Kiedy widzę piękne modelki i piosenkarki, które wyglądają perfekcyjnie na okładkach, też chcę tak wyglądać. Budzi to we mnie poczucie, że jeżeli nie poprawię Photoshopem mojej twarzy na okładce płyty, to będę odstawać od reszty - mówiła Colbie dla Elle.com. Wokalistka zwróciła tym samym uwagę, że przy dzisiejszych standardach nawet, gdy artystka chce zrezygnować z obróbki zdjęć Photoshopem na drodze stanie jej niezadowolenie producentów - media nie będą chciały promować jej wizerunku, sprzedaż płyt spadnie, a oni stracą zainwestowane pieniądze.

W ramach protestu Caillat nakręciła teledysk do piosenki "Try". Wokalistka w pierwszych ujęciach klipu pojawia się w pełnym makijażu, z komputerowo wygładzoną twarzą i doczepionymi włosami. Stopniowo Colbie zrzuca z siebie wszystkie "atrybuty piękna", aby na końcu pojawić się przed kamerą w zupełnie naturalnej odsłonie. Towarzyszą jej w tym inne kobiety - każda o innym kolorze skóry, różnej sylwetce i w odmiennym wieku.

Jednak nie obraz, a przede wszystkim słowa piosenki wybrzmiewają najmocniej: "Zrób makijaż, Pomaluj paznokcie, Zakręć włosy, Przebiegnij dodatkową milę, Nie przestawaj się uśmiechać, Wtedy Cię polubią, czy Cię polubią? (...) Nie musisz się starać tak mocno, Nie musisz wszystkiego oddawać, Jedyne co musisz zrobić to podnieść się, Nie musisz występować publicznie ani dopasowywać się do kogoś, Nie musisz się tak starać (...) Czy powinnaś się martwić co inni o Tobie pomyślą; Kiedy jesteś całkiem sama, Lubisz siebie?"

I kończy słowami: "Zmyj makijaż, Rozpuść włosy, Złap oddech, I spójrz na siebie w lustrze, Czy nie lubisz siebie? Bo ja Ciebie tak".
Pod tym niezwykłym przekazem pojawiły się absolutnie niezwykłe wypowiedzi. W dużej mierze od mężczyzn, którzy masowo komentują, że "nie ma nic piękniejszego od uśmiechu dziewczyny, która czuje się dobrze sama ze sobą" i podkreślają, jak bardzo nie znoszą, kiedy mamy na sobie tony makijażu.
Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00