Reklama

Nie zapłacisz za wodę - rząd zajmie część wypłat albo zasiłków. Gorący temat na Wyspie!!!

Środa, 25 Marzec 2015

Irlandzki rząd wymyślił w jaki sposób karać hardych obywateli Irlandii, którzy uchylać się będą od płacenia rachunków za wodę. Wczoraj późnym wieczorem oficjalnie potwierdzone zostały informacje o tym, że irlandzki rząd rozważa wprowadzenie przepisów umożliwiających ściąganie niezapłaconych opłat za wodę z wypłat w porozumieniu z pracodawcami dłużników lub zasiłków socjalnych.

Pomysł nie jest nowy, ponieważ identyczny mechanizm stosuje się obecnie w przypadku osób, które nie płacą podatku od nieruchomości. Kompanii Irish Water, aby odliczyć "wodne zadłużenie" od pensji czy socjalnych zasiłków opornych klientów, wystarczyć będą sądowe nakazy. Przepis wejdzie w życiew z chwilą, gdy ustawa wejdzie w życie. Rząd wprowadzenie tych radykalnych kar zawiesił jednak do 1 liopca 2015 roku.

Wszyscy traktowani tak samo?!

Opłaty nie będą jednak ściągane od wszystkich. Rząd Endy Kenny chce najpierw skategoryzować obywateli i rezydentów na dwie grupy: tych, którzy nie chcą płacić za wodę kategorycznie oraz tych, którzy chcieliby regulować rachunki, ale nie mogą z powodu złeh sytuacji finansowej. Na podstawie chęci współpracy z Irish Water będą podejmowane dalsze kroki jak skierowanie sprawy do sądu lub pobranie opłaty z wypłat, lub zasiłków. Dziennik Irish Independent podaje, że domownik, który odmówi opłaty za wodę i rozmów z Irish Water trafi w finale do sądu. Sędzia będzie mógł nałożyć karę i obciążyć nią samą nieruchomość. To oznaczałoby, że nie będzie ona mogła zostać sprzedana do czasu uregulowania długu wobec Irish Water.

Media krytycznie o ustawie i pomyśle rządu...

Jak Irlandia długa i szeroka, wszystkie medią, tak publiczne jak i komercyjne, krytykują niemiłosiernie premiera Endę Kenny zaś w szczególności ministra środowiska Alana. Przymiarki rządu do wprowadzenia ustawy sankcjonującej pobór pieniędzy z kont osobistych, bądź pomocy społecznej nazywa się wprost w mediach: to próba zastraszania społeczeństwa. Część opozycji, w czym celuje Sinn Fein, uważa, że wprowadzenie takich regulacji przez koalicję rządzącą będzie dla niej "podpisaniem wyroku politycznej śmierci we własnym imieniu"

opr. Tomasz Wybranowski

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00