Reklama

Kobieta pokazała piersi, a Gardai wyrzuciła ją z festiwalu, tak po krótce...

Środa, 27 Lipiec 2016

Carina Fitzpatrick, która była uczestniczką festiwalu muzycznego Knockstockan, który jest swego rodzaju familijnym wydarzeniem, została wyrzucona przez Gardai z festiwalu, gdyż tańczyła topless, ale zaczynając od początku...

Carina bawiła się wraz ze swoją przyjaciółką na koncercie jednej z grup, wcześniej rozmawiały na tematy związane z prawami kobiet i feminizmem.

Jak mówi bohaterka, w pewnym momencie została złapana za biust (kiedy jeszcze była ubrana) przez obcego mężczyzne. Postanowiła obrócić sytuacje w żart.

Parę godzin później, przyjaciółki były adresatem "prośby" jednego z pozostałych uczestników imprezy, by "pokazały cycki". Dziewczyny uznały, że by dopiec nadawcy tego żałosnego zdania, faktycznie zdejmą koszulki, i będą tańczyć topless, by pokazać, że kobiety nie są seksualnymi obiektami, a ludźmi.

Niezrozumiałe dla obydwu niewiast jest, że faceci mogą biegać bez koszulek, natomiast kobiety nie. Jest to nierówność i dyskryminacja kobiet - mówią po fakcie.

W pierwszym momencie, po zdjęciu koszulek, nie było żadnych reakcji ze strony otaczającego ją tłumu, lecz przykuła ona uwagę funkcjonariuszy gardai, którzy poprosili ją o nałożenie na siebie koszulki. Kobieta przez chwilę oponowała, próbując przeforsować swoje argumenty, lecz w końcu skapitulowała i nałożyła na siebię koszulkę... na chwilę, bo tylko jak policjanci odeszli, Carina zdjęła koszulkę i stała się znów topless.

Cały tłum zaczął buczeć i zdejmować koszulki, na co Gardai zareagowała wyrzucając uczestniczkę festiwalowego szaleństwa, zabierając jej opaskę, by nie mogła już wejść.

Wzięto od niej również jej dane osobiste, sprawa dalej jest w toku.

Bezwzględnie jest problem z nachalnymi typami, z ich sprośnymi żartami, które wbrew pozorom kobietom się często nie podobają. Jest problem z częstym brakiem szacunku w stronę kobiet ze strony mężczyzn, ale za cholerę nie potrafię zrozumieć strategii Carine Fitzpatrick, jak i innych współczesnych feministek.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00