Reklama

Film Smoleńsk w Irlandii

Czwartek, 22 Wrzesień 2016

  Już w nadchodzący  tygodniach  na terenie Irlandii odbędzie się irlandzka premiera najnowszego dzieła Antoniego Krauze“Smoleńsk”. Pokazy od 23 września odbędą się w kilkudziesięciu kinach sieci Cineworld, pierwsze w Dublinie.

Bilety dostępne tutaj.

Długo oczekiwany  tytuł  miał problem z dopięciem budżetu, wynoszącego 9 mln zł, ze względu na brak poparcia poprzedniej władzy. Fundusze zebrano na zasadzie crowfundingu. Nieznany  darczyńca przekazał  1 mln zł I to pozwoliło dokończyć produkcję.

    Smoleńsk” - „nie jest filmem o tragicznym locie prezydenckiego samolotu na uroczystości w Katyniu. Nie jest też hołdem dla ofiar. Nie jest opowieścią o tych, którzy zmagają się z gwałtownym odejściem najbliższych, ani docu-dramą, opowiadającą nam minuta po minucie, co się wtedy wydarzyło.
Czym więc jest?” – pyta na swoim profilu intrernetowym Tomasz Raczek.

To jest film, który po prostu mówi prawdę. Mówi prawdę poprzez zręczną intrygę fabularną, ale przede wszystkim mówi prawdę o Smoleńsku. I to jest coś niesłychanie ważnego – powiedział Kaczyński w rozmowie z TVP. – Jestem człowiekiem, który taki film mógł odebrać tylko w sposób bardzo szczególny. Ta tragedia dotyczyła mnie w sposób najbardziej bezpośredni i osobisty.”

  Dla Antoniego Krauze - „bez wątpienia jest to film mojego życia”.

Ale czy we wszystkich film ten budzi podobne emocjie? Po projekcji filmu Smoleńsk portale internetowe zawrzały niemalże do czerwonści. I tu jeden z pierwszych Roman Pawlowski według ktorego„Smoleńsk" zawiera pełen katalog teorii spiskowych składających się na tzw. religię smoleńską. Są tajemnicze nagrania radiowe rosyjskich pilotów meldujących zrzut ładunku nad lotniskiem w Smoleńsku (w domyśle - sztucznej mgły), rozbieżności w danych na temat wysokości, do jakiej samolot miał się zniżyć, oraz błędy przy ustalaniu tożsamości ofiar.– pisze na swoim profilu

Dla Moniki Olejnik Ten film obraża uczucia ludzi dla których katastrofa samolotu była tragedią! To przykre, że tak ważny temat został wykorzystany propagandowo.To brak odpowiedzialności!

 

A Ty jakie masz zdanie? Widziałeś już – jeśli nie to zapraszamy!

Bilety dostępne tutaj

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00