Polska - Dania 3:2, hat-trick Lewandowskiego

Niedziela, 9 Październik 2016

Robert Lewandowski strzelił trzy gole i Polska pokonała Danię 3:2 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Kontuzji doznał Arkadiusz Milik, którego czeka półroczna przerwa. We wtorek spotkanie z Armenią

Po nieoczekiwanym remisie 2:2 w Kazachstanie wygrana na Stadionie Narodowym była koniecznością. W 20. minucie po świetnym dośrodkowaniu Kamila Grosickiego nasz najlepszy napastnik z bliska pokonał Kaspera Schmeichela. Potem był karny po faulu na Miliku i indywidualna akcja zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zakończona bramką, bardzo podobną do tej, jaką w 1973 roku Anglikom strzelił Włodzimierz Lubański.
Z pewnego zwycięstwa nieoczekiwanie zrobiła się nerwówka, po tym jak Kamil Glik skierował piłkę do własnej bramki. Potem Duńczycy strzelili jeszcze jednego gola i do końca wygrana była niepewna. Na wypełnionym Stadionie Narodowym wszystko skończyło się jednak dobrze. We wtorek gramy z Armenią i jesteśmy zdecydowanymi faworytami.
POLSKA - DANIA 3:2 (2:0): Lewandowski (20., 36., karny, 48.) - Glik (49., sam.), Poulsen (69.).
Skład Polaków: Fabiański - Piszczek, Glik, Cionek, Jędrzejczyk - Błaszczykowski (89. Peszko), Krychowiak, Zieliński, Grosicki  (74. Rybus)- Milik (46. Linetty), Lewandowski.

Dotychczasowe wyniki grupy E: Kazachstan - Polska 2:2, Rumunia - Czarnogóra 1:1, Dania - Armenia 1:0, Armenia - Rumunia 0:5, Czarnogóra - Kazachstan 5:0, Polska - Dania 3:2.
1. Czarnogóra    4             6-1
    Rumunia         4             6-1
3. Polska              4             5-4
4. Dania               3             3-3
5. Kazachstan    1             2-7
6. Armenia         1             0-6

W meczu innej grupy Irlandia pokonała Gruzję 1:0.