Polska cudem wygrała z Armenią

Wtorek, 11 Październik 2016

Polska pokonała Armenię 2:1 dzięki dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego i uderzeniu Roberta Lewandowskiego w ostatniej akcji spotkania. Po trzech meczach eliminacji mistrzostw świata mamy siedem punktów na dziewięć możliwych. Tyle samo, ile prowadząca Czarnogóra

Już przed przed przerwą z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Artur Jędrzejczejczyk, a Ormianin po dwóch żółtych kartkach dostał czerwoną. I mimo bezbramkowego rezultatu do przerwy, w drugiej połowie miało być łatwo.
Kiedy chwilę po przerwie Robert Lewandowski trafił piłką w obrońcę przeciwników i ta wpadła do bramki mieliśmy nadzieję na łatwe zwycięstwo. Tymczasem osłabiony przeciwnik zdołał wyrównać, a potem kontrując miał szansę pozbawić nas jakiegokolwiek punktu.
Polacy grali słabo, chociaż atakowali. Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty i dopiero wtedy z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Błaszczykowski, a Lewandowski głową skierował piłkę do bramk (zegar wskazywał już nawet 95. minutę z sekundami). Po tym sędzia zakończył spotkanie. Drużyna Adama Nawałki szczęście miała nieprawdopodobne.
Przypomnijmy tylko, że Armenia wcześniej przegrała z Danią 0:1 i Rumunią 0:5. U naszych nie było Arkadiusza Milika, Michała Pazdana i Łukasza Piszczka. Ale, gdyby Lewandowski nie strzelił, to nie byłoby usprawiedliwienia. A w poprzednich eliminacjach w Glasgow ten nasz Lewandowski w ostatniej akcji dał Polsce remis. To może nie jest przypadek? A może pomylił się Gary Lineker? Może piłka nożna to wcale nie jest taka gra, że różni piłkarze grają, a i tak wygrywają Niemcy?

POLSKA - ARMENIA 2:1 (0:0): Mikojan (48. samob.), Lewandowski (95.). -  Pizzelli (50.),
Skład Polaków: Fabiański - Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk (34. Wszołek) – Grosicki (70. Kapustka), Krychowiak, Zieliński, Rybus - Lewandowski, Teodorczyk (85. Wilczek).

Dotychczasowe wyniki grupy E: Kazachstan - Polska 2:2, Rumunia - Czarnogóra 1:1, Dania - Armenia 1:0, Armenia - Rumunia 0:5, Czarnogóra - Kazachstan 5:0, Polska - Dania 3:2, Polska - Armenia 2:1, Dania - Czarnogóra 0:1, Kazachstan - Rumunia 0:0.

6. Armenia      0          1-8

Piłkarze Irlandii pokonali na wyjeździe Mołdawię 3:1 i po trzech kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli grupy D, za mającą również siedem punktów Serbią.