Reklama

Strzelanina w Dungarvan

Poniedziałek, 31 Sierpień 2009

Mieszkańcy Dungarvan obawiają się wybuchu przemocy w społeczności Travellersów po strzelaninie i spaleniu kilku przyczep w ubiegłym tygodniu. Dwudziestotrzyletni Martin Burke doznał poważnych obrażeń twarzy w wyniku postrzału, podczas strzelaniny na Shandon Halting Site w Dungarvan. Po poważnej operacji w Waterford Regional Hospital został wypisany do domu z drobnym ubytkiem wzroku.

Do tej pory Garda nie zatrzymałą nikogo w związku z incydentem, ale śledztwo jest w toku i wkrótce spodziewane są jego wyniki. W ciągu tygodnia po strzelaninie w Dungarvan nastąpiła erupcja przemocy w społeczności Travellersów, a Garda w wyniku kilku akcji zarekwirowała maczety, kije do baseballa oraz inne niebezpieczne pzedmioty wykorzystywane do walk.

Władze miasta obawiają się, że mimo zdecydowanej akcji Gardy, sytuacja może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do walk, podobnych do tych jakie miały miejsce w ubiegłym roku w Waterford.

Burmistrz Dungarvan, Damien Geoghegan, twierdzi, że mieszkańcy są przerażeni i wstrząśnięci wydarzeniam, które mają miejsce w ich mieście. "Nasza społeczność jest wręcz wściekła. Nie chcemy dopuścić do tak poważnej sytuacji jak w Waterford."

W ubiegłą sobotę Garda zatrzymała cztery osoby jadące samochodem osobowym. Ścigały one inny pojazd grożąc jego pasażerom bronią. Z kolei w piątek aresztowano pięcioro osób nieleganie zamieszkujących na Shandon Halting Site. Według niepotwierdzonych informacji aresztowane osoby mogą mieć związek z ubiegłotygodniową strzelaniną.

Burmistrz Geoghegan jest zadowolony z szybkości reakcji oraz zdecydowania Gardy i ma nadzieję, że nie dojdzie do dalszej eskalacji przemocy w mieście. "Na razie wszystko jest pod kontrolą, ale wystarczy iskra, by sytuacja wymknęła się spod kontroli, tak jak miało to miejsce w Waterford."

warterpolki.jpg

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00