Legia - Real 3:3 w Lidze Mistrzów

Czwartek, 3 Listopad 2016

Piłkarze Legii zremisowali w Lidze Mistrzów 3:3 z Realem Madryt. Przegrywali 0:2, prowadzili 3:2. W sumie i tak wynik niewiarygodny

W trzech dotychczasowych meczach Ligi Mistrzów legioniści przegrali u siebie 0:6 z Borussią Dortmund i na wyjazdach 0:2 ze Sportingiem Lizbona oraz 1:5 z Realem. W Madrycie strzelili pierwszego gola dla polskiej drużyny w LM po 20 latach. Jednak z karnego. W Warszawie strzelali już z gry. Zdobyli też pierwszy punkt. Jeżeli wygrają w ostatniej kolejce u siebie ze Sportingiem (wcześniej grają jeszcze rewanż na wyjeździe z Borussią), to mają szanse zająć trzecie miejsce w grupie i grać w Lidze Europejskiej.
W środę już w pierwszej akcji, w 59. sekundzie spotkania, Gareth Bale dał prowadzenie faworytowi. Kiedy na 2:0 podwyższył Karim Benzema zdawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nawet, kiedy Odidja Ofoe pięknym uderzeniem od słupka w „okienko” skorygował wynik i strzelił swojego pierwszego gola dla Legii w ogóle, można było być prawie pewnym, że Real sobie poradzi.
Tymczasem po przerwie wyrównał najlepszy na boisku Miroslav Radović.  A kiedy w 82. minucie Thibault Moulin wyprowadził Legię na prowadzenie (też pierwsze trafienie w Legii),  euforia na stadionie osiągnęła zenit (byłaby na pewno wyższa, gdyby nie puste trybuny, decyzją UEFA na trybunach byli tylko oficjele oraz dziennikarze). Real to jednak klasa.  Podrażniony rzucił się do ataku i w 85. min wyrównał po strzale Mateo Kovacevicia.
Wynik się nie zmienił i to sukces Legii. Nic nie wskórał Cristiano Ronaldo. Trener Zinedine Zidane po meczu przyznał, że Real jest zadowolony, iż uniknął porażki. Za jego kadencji obrońca trofeum nie stracił jeszcze trzech bramek w meczu. Kto by tego się spodziewał…

LEGIA WARSZAWA - REAL MADRYT 3:3 (1:2): Ofoe (40.), Radović (58.), Moulin (83.) - Bale (1.), Benzema (35.), Kovacić (85.).
BORUSSIA DORTMUND - SPORTING LIZBONA 1:0 (1:0); Ramos (12.).