Reklama

Chcą zamknąć solaria w Irlandii

Wtorek, 8 Wrzesień 2009

Irlandzkie Stowarzyszenie Przeciwko Rakowi wywiera presję na rządzie, aby zakazać używania solariów .  Możliwość wprowadzenia takiego zakazu popiera Minister Zdrowia. Przedstawiciele Irlandzkiego Stowarzyszenia Przeciwko Rakowi utrzymują, że osoby korzystające z solariów narażają swoje życie, ponieważ nie zdają sobie sprawy z ryzyka zachorowania na raka skóry.


Minister zdrowia, Mary Harney, popiera możliwość wprowadzenia zakazu używania solariów w Irlandii. Ministerstwo już przygotowuje odpowiednią ustawę mającą na celu wprowadzenia zakazu używania solariów przez osoby poniżej 18 roku życia.


Podczas Międzynarodowego Szczytu Przeciwko Rakowi odbywającego się w Dublinie,  Minister poinformowała zebranych, że wprowadzenie całkowitego zakazu używania i dodała, że Ministerstwo wie o tym że opalanie się w solarium jest bardzo niebezbieczne oraz  w dużym stopniu, przyczynia się do powstania raka skóry.


Szczególnie niepokojące jest to,  że na solaria uczęszczają nawet 7- letnie np. przed pierwszą komunią świętą i dlatego priorytetem dla ministerstwa jest dobro dzieci.


Podczas gdy nowy raport opisuje,  że używanie solariów jest tak bardzo niebezpieczne jak palenie papierosów, jeśli chodzi o zachorowanie na raka, Anna Lisowska, właścicielka A&J Studio Solarium w Dublinie w rozmowie z Irish Independent utrzymuje, że solaria nie są niebezpieczne  jeśli używamy ich z umiarem.  Zdecydowanie informuje o tym, że używanie solarium nie jest bardziej niebezpieczne od opalania się na słońcu.
-Jeżeli ktoś leży na słońcu za długo jest to dla tej osoby niebezpieczne i tak samo jest z solariami,  jednak stają się one niebezpieczne  dopiero wtedy, kiedy zostaną użyte ponad miarę. Uczęszczanie na nie od czasu do czasu nie stanowi żadnego problemu- uważa Lisowska.  Nie uważa ona, że raport spowoduje obniżenie liczby osób przychodzących na solaria. - Wydaje mi się, że ludzie i tak będą korzystali z solariów. Nie widzę żadnych niebezpieczeństw pod warunkiem, że będzie się korzystać z nich z rozsądkiem- twierdzi.


Zgadza się z tym że używanie solariów przez osoby poniżej 18 roku życia nie jest odpowiednie. – Moje solarium nie dopuszcza osób niepełnoletnich do korzystania z lamp- twierdzi Anna.

Munsterwizjerlogoki.jpg

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00