Kamil Stoch wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni

Niedziela, 7 Styczeń 2018

Kamil Stoch jako drugi skoczek w historii wygrał wszystkie konkursy prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Triumf pomógł mu także zostać najlepszym polskim sportowcem minionego roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego"

W 66. edycji turnieju Stoch obronił tytuł sprzed roku, a ponadto jako drugi skoczek (po Svenie Hannawaldzie w roku 2002) wygrał wszystkie cztery konkursy. O miejsce w czołowej trójce walczył jeszcze Dawid Kubacki. Po pierwszej serii ostatniego konkursu był drugi, ale po drugiej serii spadł na dziewiąta pozycję i w klasyfikacji generalnej ostatecznie był szósty.
Wieczorem w Warszawie odbyła się gala 83. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca. Dzięki nowym zasadom, uwzględniającym głosowanie sms-owe, Stoch wysunął się na pierwsze miejsce. Wyprzedził Roberta Lewandowskiego oraz mistrzynię w rzucie młotem Anitę Włodarczyk. Kolejne lokaty w dziesiątce zajęli: 4. Łukasz Kubot (tenis), 5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka, rzut młotem), 6. Patryk Dudek (żużel), 7. Adam Kszczot (lekkoatletyka, biegi), 8. Piotr Lissek (lekkoatletyka, skok o tyczce), 9. Piotr Żyła (skoki narciarskie), 10. Michał Kwiatkowski (kolarstwo).