Reklama

Polska aktywistka pozwana za nazwanie irlandzkiego premiera zboczeńcem

Sobota, 13 Październik 2018

W Irlandii rusza proces w sprawie wytoczonej przez 16 osób przeciwko polskiej aktywistce Kai Godek, która 16 maja na antenie Polsatu News nazwała premiera Irlandii zboczeńcem. Leo Varadkar być może pojawi się na procesie

"Irlandia nie może być określana jako kraj katolicki, jeżeli tam premierem jest zadeklarowany gej, który obnosi się ze swoją dziwną orientacją, ukazując swoje zboczenie publicznie, ludziom" - oświadczyła na antenie. Na pytanie, czy jeśli ktoś jest homoseksualny, to jest "zboczeńcem", odpowiedziała: "To jest zboczony, tak".  
Autorzy pozwu domagają się przeprosin od aktywistki. Wśród skarżącej szesnastki są prawnicy, dziennikarze, pracownicy naukowi, artyści i aktywiści organizacji LGBT.  "Czujemy się poniżeni i obrażeni przez słowa 24-letniej Kai Godek, oczekujemy od niej wyłącznie przeprosin" - przekazał jeden z autorów pozwu.
Według "Irish Times", premier Irlandii, jako jeden ze świadków, może otrzymać wezwanie do polskiego sądu. Nie wiadomo jednak czy zdecyduje się na taki krok. 

 

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin