Reklama

Jurek Owsiak wraca!

Niedziela, 20 Styczeń 2019

Jurek Owsiak ponownie jest prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji - powiedział w emocjonalnym nagraniu po pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku


Rezygnację z pełnienia funkcji prezesa w fundacji WOŚP złożył w poniedziałek, 14 stycznia po informacji o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Była to odpowiedź na atak na prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP, kiedy to podczas Światełka do Nieba zamachowiec kilkakrotnie dźgnął Pawła Adamowicza nożem.
Po pogrzebie Owsiak opublikował na Facebooku emocjonalne oświadczenie. Poinformował w nim, że znów będzie prezesem fundacji WOŚP. - Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem Fundacji. - powiedział. - Zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok - uzasadnił swoją decyzję, odwołując się do aktów solidarności, które pokazały w ostatnim tygodniu miliony Polaków. - Mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i wystąpień duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści "nie", "nie ma na to naszej zgody" - zaapelował.

Komentarze