Reklama

Polityk chce zakazu koncertu Behemotha w Limerick

Sobota, 15 Czerwiec 2019

Irlandzki radny chce niedopuścić do koncertu grupy Behemoth w Limerick w poniedziałek 17 czerwca. Polityk twierdzi, że zespół promuje praktyki satanistyczne

Grupa jest obecnie w trasie po Europie. Właśnie zawitała na Wyspach Brytyjskich. W piątek zagrała na Download Festival w Donington Park. Dzień wcześniej wystąpili na austriackim Nova Rock Festival.  Radny Kevin Sheehan chce zakazać koncertu Behemotha w Limerick w King John's Castle. Powodem jest rzekomy satanizm, który według polityka promują członkowie zespołu.  Sheehan o swoich zastrzeżeniach poinformował już irlandzkie Ministerstwo Sprawiedliwości. Radny poprosił, żeby zakazano koncertu, powołując się na prawo panujące w Irlandii. Polityk chce podciągnąć zakaz koncertu Behemotha pod wydarzenie z 1999 roku, kiedy nie dopuszczono do spotkania z amerykańskim pastorem o antysemickich i homofobicznych przekonaniach. Jak zaznacza Sheehan, problemem nie jest sama muzyka polskiego zespołu, ale treści, które niesie. 
Behemoth w tym roku zagrał już koncert w Dublinie, co obyło się bez żadnych sprzeciwów ze strony władzy. Prawdopodobnie głos Sheehana nic nie zmieni i grupa wystąpi w Limerick, tak jak zaplanowano. 

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin