Reklama

Parkowanie w Dublinie drożeje od poniedziałku

Czwartek, 11 Lipiec 2019

Od poniedziałku opłaty za parkowanie w Dublinie wzrosną o 30 centów. Taka jest decyzja Dublin City School. To pierwsze podwyżki za parkowanie od 2008 roku

Te zmiany bardzo dokładnie opisał portal Londynek.net. Nie będziemy więc filozofować i powtarzamy, co następuje. Za 60 minut parkowania w tzw. strefie żółtej trzeba będzie zapłacić 3,20 euro, a nie jak do rej pory 2,90 euro. O taką samą kwotę, czyli 30 centów, wzrosną opłaty za godzinne pozostawienie samochodu w wyznaczonych do tego miejscach w strefie czerwonej -  podwyżka z 2,40 do 2,70 euro. W przypadku użytkowników aplikacji Parking Tag opłaty za żółtą strefę wzrosną z 2,90 do 3,10 euro, natomiast opłaty za strefę czerwoną - z 2,40 do 2,60 euro. Zmiany obejmą również rozszerzenie stref żółtych i czerwonych, co jest "efektem zwiększonego zapotrzebowania na parkowanie na tych obszarach" - poinformowała rządowa komisja ds. transportu.
W praktyce oznacza to, że opłaty parkingowe wzrosną w okolicy Phibsborough wokół szpitala Mater. Drożej będzie też w pobliżu South Circular Road i Dolphin's Barn, a także w Ranelagh i Rathmines na południe od centrum miasta oraz w pobliżu 3Arena (Dublin Docklands).

 

Komentarze