Reklama

Incydent w dublińskim autobusie

Wtorek, 3 Wrzesień 2019

W jednym z dublińskich autobusów Polka usłyszała od pasażera pojazdu, że powinna wyrzucić swoje dziecko przez okno. Uznała to za akt rasizmu, ponieważ dwuletni synek ma nieco ciemniejszą karnację. Zdarzenie postanowiła nagłośnić w mediach

"Siedzieliśmy na górnym poziomie autobusu, a mój syn bawił się z ciocią i śmiał się. Wyglądał przez okno i chciał pokazać coś pasażerowi obok, więc postukał go w ramię" - opisuje incydent Polka. Mężczyzna zareagował nerwowo na zaczepki. "Przestań mnie ku**a dotykać" - odparł.
Kiedy do autobusu wsiadł inny mężczyzna i usiadł przed nimi dziecko płakało. Nie dało się uspokoić, rzucając telefonem o podłogę. Mężczyzna bardzo się zdenerwował. "Postanowiłam zejść na dół, aby przynieść z wózka coś, co uspokoi syna, ale współpasażer wówczas dodał: Powinnaś wyrzucić go przez okno".
Polka wybuchnęła płaczem i poszła do kierowcy autobusu, prosząc go o interwencję. Mężczyzna, który rzucał niewybredne komentarze, został wyrzucony z autobusu i przekazany funkcjonariuszom gardy. 
Uważacie, że nasza rodaczka miała rację, czy wyolbrzymiła zdarzenie?Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin