Polscy piłkarze polegli w Słowenii

Piątek, 6 Wrzesień 2019

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, ale mimo wszystko, naszym czegoś brakowało. Choćby celnych uderzeń, bo te, które się zdarzyły były co najwyżej blokowane. Łukasz Fabiański w 11. minucie świetnie obronił strzał Branko Ilicicia i kilkakrotnie musiał się sprężyć. Jan Oblak w bramce Słowenii co najwyżej startował do dośrodkowań.
W 35. minucie zdarzyło się coś, czego nie przerabialiśmy w tych eliminacjach. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Aljaża Struny, który z ośmiu metrów pokonał Fabiańskiego. Zawodnika gospodarzy nie dopilnował Michał Pazdan (brak kontuzjowanego Kamila Glika jednak dał się we znaki) i było 1:0 dla Słowenii. W piątym meczu tego cyklu eliminacji straciliśmy pierwszego gola. 10 lat temu w eliminacjach mistrzostw świata Polacy przegrali ze Słoweńcami 0:3 i tamten koszmar zaczął się przypominać.
W drugiej połowie nie było lepiej. W 65. minucie Andraż Sporar obiegł Pazdana i z ostrego kąta trafił idealnie między nogami Fabiańskiego. Czyli od razu druga bramka stracona w tych eliminacjach. Chwilę później do siatki trafił Kamil Grosicki, sędziowie uznali jednak, że podający głową Robert Lewandowski faulował słoweńskiego obrońcę (niesłusznie).
Potem jeszcze mieliśmy jeszcze słaby strzał obroniony przez Oblaka, wprowadzony Krystian Bielik nieźle uderzył obok słupka. Ale w sumie, cała drużyna, niegroźna.
Rozczarowanie. Ale to przecież rzadko bywa tak, że jakaś drużyna przechodzi przez całe eliminacje „suchą stopą”. Nasi znawcy mówili, że będzie słabo, jak nie wygramy wszystkich meczów i jeszcze bramkę stracimy. Tak to nie ma. Zobaczymy się w poniedziałek. Przy okazji meczu z Austrią.
Trzeba będzie uważać. Tym bardziej, że Austria walnęła Łotwę 6:0.

SŁOWENIA – POLSKA 2:0 (1:0). Bramki: Struna (35.), Sporar (65.).
Skład Polaków: Fabiański – Kędziora, Bednarek, Pazdan, Bereszyński – Zieliński, Krychowiak, Klich (70. Bielik), Grosicki (70. Błaszczykowski) – Lewandowski, Piątek (76. Kownacki)