Reklama

MyCork: WOŚP grała w Cork po raz czwarty!

Wtorek, 12 Styczeń 2010

W Cork tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwał 2 dni! Jak co roku, finał zorganizowało Stowarzyszenie MyCork, koordynatorką tegorocznego finału jest Monika Borys. A ja - również kwestowałem w tym roku :-)

1.jpg

/Na zdjęciu: mój identyfikator, puszka i wośp-owe serduszka/

sobota, 9 stycznia:

Kiermasz książki w Victoria Hotel. Za drobny datek wrzucony do puszki można było nabyć interesującą lekturę. W trakcie kiermaszu wystawiono także wyroby powstałe podczas Warsztatów Rękodzieła organizowanych w zeszłym roku przez Stowarzyszenie MyCork.

Zabawa karnawałowa dla dzieci w Victoria Hotel w Cork w ramach XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Koncert rockowy w Cyprus Avenue. Zagrali: Emigra, Beastmen, Hey Maker, Saulstation a na koniec rock DJ.

niedziela, 10 stycznia:

Dzień rozpocząłem wcześnie, kwestą po porannej mszy w j. polskim w kościele oo. Augustianów w Cork a kończę kwestą po mszy wieczornej przed tym samym kościołem.

Po zakończeniu kwesty rozliczam swoją puszkę w Sztabie WOŚP w Cork, który mieścił się w NASC przy 35 Mary Street. Niestety, w tym roku zebrałem znacznie mniej niż w poprzednich: w mojej puszce znalazło się tylko 264,27 euro. Kwestuję w Cork już po raz trzeci, więc mogę stwierdzić że wg mnie wrzucało do puszki niemniej osób niż poprzednio, jednak były to znacznie niższe nominały. Jednak recesja w Irlandii jest widoczna a w pierwszej kolejności uderza ona w emigrantów, w tym - w Polaków, a to oni w absolutnie zdecydowanej większości wspierają Orkiestrę...

Finał WOŚP w Cork w rytmie reggae w Cyprus Avenue. Zagrali: Radikal Guru, Man G, Kukura, Spetz i Mc Harry J.

W trakcie finałowej imprezy odbyła się licytacja łącznie aż 70-ciu przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców: od samochodu po przegląd dentystyczny. Jak co roku - również i teraz udało mi się wygrać jedną z licytacji :-)

Jak dotąd, po wstępnym przeliczeniu wiadomo, że zebraliśmy w Cork 5641,98 euro, ale ta kwota będzie się zmieniała na plus, bowiem pozostało do rozliczenia jeszcze kilka puszek oraz te - które zostały wstawione do sklepów. Znamy też wagę zebranych pieniędzy: 31 kg euro i 1 kg innej waluty, w tym ok. pół kg polskich złotówek ;-)

Ostateczny wynik kwesty poznamy za ok. 2 tygodnie. Na rozliczenie się ze sztabem w Warszawie jest czas do końca miesiąca.

ski.jpg

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00