Reklama

Huragan Lorenzo w czwartek uderzy w Irlandię

Wtorek, 1 Październik 2019

Huragan Lorenzo, obecnie szalejący nad środkowym Atlantykiem, w czwartek może uderzyć w Irlandię i Wielką Brytanię. Wiatr jest coraz mocniejszy. Osiągnął kategorię 4. w skali Saffira Simpsona. Jego prędkość wiatru wzrosła do 233 km/godz. Przyniesie ulewy i wiatr wiejący z prędkością do 120 km/h

Lorenzo znajduje się obecnie w odległości ok. 2 325 km na południowy zachód od Azorów i posuwa się w kierunku północnym w tempie 16 km/godz. Fale wzniecone przez Lorenzo dają się odczuć na północno wschodnich wybrzeżach Ameryki Południowej i na Małych Antylach. 
Lorenzo to według ekspertów "najsilniejszy w historii huragan na wschód od 45 stopnia długości geograficznej na Atlantyku".

Zanim huragan osłabnie, pod koniec nadchodzącego tygodnia może częściowo uderzyć w Wielką Brytanię i Irlandię. Na Wyspy przyniesie ulewy i wiatr wiejący z prędkością do 120 km/h.

Wielka Brytania już dziś w nocy została uderzona przez ulewny deszcz. Zła pogoda będzie się utrzymywać przez cały tydzień, ale jej apogeum nastąpi prawdopodobnie w czwartek.

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin