Reklama

Irlandia rozważy przedłużenie brexitu

Sobota, 5 Październik 2019

Premier Irlandii Leo Varadkar powiedział, że gdyby Wielka Brytania złożyła wniosek o przedłużenie brexitu, rozważyłby takie rozwiązanie. Jego zdaniem byłoby to korzystniejsze niż brak porozumienia

Boris Johnson zwróci się do Unii Europejskiej z prośbą o przełożenie daty brexitu, jeśli do 19 października nie uda się osiągnąć porozumienia ws. umowy brexitowej - wynika z rządowych dokumentów. Dokument, ujawniony przez szkocki sąd, stoi w sprzeczności z deklaracjami Borisa Johnsona, który utrzymuje, że będzie dążył za wszelką cenę do brexitu 31 października - nawet, gdyby oznaczało to wyjście z UE bez umowy. - Wolałbym, aby porozumienie zostało osiągnięte do połowy października - powiedział premier Irlandii Leo Varadkar podczas spotkania z premierem Danii Mette Frederiksen w Kopenhadze.
Varadkar powiedział również, że umowa ws. brexitu wynegocjowana przez byłą premier Teresę May pozwoliła, aby kontrole odbywały się w portach i na lotniskach, a nie wzdłuż granicy lądowej.
- Myślę, że jeszcze długa droga przed nami, zanim będziemy mogli poprzeć umowę, która rzeczywiście cieszy się poparciem mieszkańców Irlandii Północnej, jak również obywateli Irlandii - dodał.

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin