Łotwa - Polska 0:3. Trzy razy Lewandowski

Czwartek, 10 Październik 2019

Polacy łatwo ograli Łotyszy w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Po 13 minutach było 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i praktycznie sprawa została załatwiona. A ostatecznie 3:0. O to chodziło

Najpierw, już w 7. minucie grający drugi mecz w dorosłej reprezentacji (a pierwszy od pierwszej minuty) Sebastian Szymański podał do Lewandowskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem posłał mu piłkę miedzy nogami.
Grający 100. mecz w reprezentacji Łotwy 39-letni Andris Vanins już sześć minut później znów sięgnął po piłkę do siatki. Tym razem z lewego skrzydła podawał Kamil Grosicki, a „Lewy” z kilkunastu metrów pewnie posłał ją w lewy róg bramki.
Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Warszawie nasi wygrali 2:0, ale pierwszego gola zdobyli dopiero w 76. minucie (w Rydze też Robert trafił w tej samej minucie, wtedy gola dodał też Kamil Glik). W Rydze już było widoczne, że Łotwa jest zdecydowanie najsłabszym zespołem naszej grupy.

W drugiej połowie nasi się nie wysilali, ale był znowu moment, że Grosicki podał do Lewandowskiego, który kopnął spokojnie do pustej bramki.

Robert Lewandowski tym meczem wyszedł na czoło listy reprezentantów Polski, jeżeli chodzi o liczbę występów. Ma ich już 109 (Kuba Błaszczykowski, którego w Rydze nie było i nie będzie w niedzielę w Warszawie przeciwko Macedonii – 108). Goli Robert też ma oczywiście zdecydowanie najwięcej. Już 60. A w tych eliminacjach pięć, o dwa więcej od Krzysztofa Piątka.

ŁOTWA – POLSKA 0:3 (0:2). Bramki: Lewandowski (9., 13., 76.).
Skład Polaków: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus (80. Reca) – Szymański, Krychowiak, Klich (60. Piątek), Zieliński, Grosicki (78. Frankowski) – Lewandowski.
Pozostałe wyniki naszej grupy: Austria – Izrael 3:1 (1:1), Macedonia Płn. – Słowenia 2:1 (0:0).