Reklama

Brave to najbezpieczniejsza z internetowych przeglądarek

Czwartek, 27 Luty 2020

Naukowcy z Trinity College Dublin przeprowadzili testy bezpieczeństwa najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari - która z nich jest najbezpieczniejsza?

W badaniu sprawdzono Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Brave Browser oraz Microsoft Edge. Wśród sprawdzonych programów zabrakło niestety dość popularnej Opery. Jak podaje portal Benchmark.pl, żadna z najpopularniejszych przeglądarek nie okazała się najbezpieczniejsza. Ten laur należy do Brave Browser, która dopiero kilka miesięcy temu wyszła w stabilnej wersji 1.0. W raporcie z badania można przeczytać, że jest to jedyna przeglądarka, która nie używa identyfikatorów umożliwiających śledzenie adresu IP. Jej kolejną zaletą jest nieudostępnianie szczegółów na temat odwiedzanych stron żadnym serwerom.
Chrome, Safari i Firefox przegrały z Brave, ponieważ używają identyfikatorów i udostępniają serwerom szczegóły na temat przeglądania. Ta druga funkcja jest wykorzystywana do autouzupełniania, dzięki czemu nie trzeba np. wpisywać swoich danych za każdym razem, gdy zamawiamy coś przez internet. Z tej trójki najmniej szkody wyrządza Google Chrome. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo przeglądarek zależne jest także od producenta, który przez swoją niedokładność może spowodować wyciek danych, jak zrobił to Google w grudniu ubiegłego roku. 
Jeszcze gorzej w badaniu wypadły przeglądarki Yandex oraz Microsoft Edge na silniku Chromium. Te programy używają jeszcze bardziej szczegółowych identyfikatorów. Ponadto dane przesyłane na serwery nie zawsze dotyczą funkcji automatycznego uzupełniania treści.

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00